Türkiye'de bir şirket var adeta diktatörlük kurmuş. Kafasına göre açılan linkleri yandex.com.tr adresinin subdomainine yönlendiriyor.

Kimsenin onayı olmadan ttnet.yandex.com.tr adresine insanları yönlendirip ayrıca açmak istedikleri siteyi de unutturan bu Yasal Adware Şirketi aslında bir bakıma spyware.

Evet kendi milli sahtekarlıklarımızla da övünebiliriz. Bizden bir şey olmaz demeyelim.. Olur.. İnsanlardan aldıkları çuvalla para yetmez bunlara ayrıca reklamlarında da insanları kullanmazlarsa olmaz.

Bu zorbalığı yapan bu şirkete dur diyebilecek bir kişi, kurum da yok.

Kullanıcılara karşı LEGAL DNS HIJACKING uygulayan bu kurumu kimse milli duygularini kabartip savunmasin. Sizin sirtinizdan para kazanan insanlar daha fazla kazanacak diye kimse mutlu olmasin. Unutmayin

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR

Virüs var virüs diyecek arkadaşlar da vardır umarım..

Evime gelip de tabletinden, cebinden internete girenin ttnet.yandex.com.tr adresine yönlendirilmesine sebep olan hangi virüsse şikayet siteleri bununla dolup taşmış..

Şikayet için aradığınız müşteri temsilcileri de bir takım bürokratlardan farksızlar. Papağan gibi size aynı şeyleri söylerler.. "Halk İradesi" kavramından çok uzak bir olay değil mi?

Umarım bunun da sorumlusu PARALEL TTNET değildir.. Zira kendi ülkesinin SAHTEKAR ZENGİNLERİ insanlara sinir aşılamaktan başka bir şey yapmıyor.

Sorun yandex mi? Evet o ufak dediğiniz şeyleri biriktirerek çok uluslu kapitalist şirketler oluşturdular. Şimdi sizin sırtınızdan kazandıkları, size sormadan sizi dahil ettikleri reklamdan gelen paracıklarla kendilerine yeni uluslar, yeni şirketler kuracaklar..

Sizse o zenginlerin hikayelerini okuyup övüneceksiniz. Adam çalışıyor, yapıyor adamda kafa var diyeceksiniz ve daha da fenası bu adamlar belki de Türk olduğu için mutlu olacaksınız. Ancak sahtekarlığın vatanı, kötülerin doğduğu yerdir.

Umarım birgün bu yasal adware şirketlerine karşı da mücadele edilebilir.

Ve umarım gezinti gibi programlar ülkeme, kendi iradesine sahip olduğunu söyleyen halkıma bulaşmaz..

Umarım halkım gezinti.com’u ve ttnet.yandex.com.tr adresini kendi iradesiyle açıyordur.. Yoksa bir tezatlık olmalı bu ülkenin standartlarında...

Kaynak: Yasal Adware Şirketi