Dünyanın en değerli firmasının en nadide işletim sistemlerinden birisi olan iOS için hatırlayacak olursanız ilk iOS 7 güncellemesi 2013 yılının son aylarına doğru iPhone 5S ve 5C ile birlikte piyasaya sunulmuş, milyonlarca kullanıcı iOS 6 versiyonunda iOS 7 versiyonuna geçmişti.

Sayısı yadsınamayacak derecede çok olan kullanıcı kitlesi iPhone?larının iOS 7 ile birlikte bir çok soruna kavuştuğunu, şarj sıkıntısı olduğunu, donmalar yaşadıklarını dile getirdi. Git gide büyüyen bu kitle geri dönülemeyen iOS 6?nın özlemiyle yanıp tutuşsa da Apple, hemen çalışmalara başladı. iOS 7?nin ilk telafileri için üzerinde çalıştığı 7.1 versiyonu için Beta sürümlerini geliştiriciler için yayınlamaya başladı.

iPhone 4, 4S, 5, 5C ve 5S kullanıcıları için gelen güncelleme 7.1?in ilk Beta versiyonunun yayınlanmasıyla birlikte daha stabil bir kullanım deneyimi sunacak. Geçtiğimiz aylarda başlayan süreçte Beta 4?e kadar yükselen Apple, geliştiricilere yeni işletim sistemini test ettirmeye devam ediyor.

Beta 4 geçtiğimiz saatler itibariyle geliştiricilerin kullanımına sunulurken, görünen kısımdaki iyileştirmelerde ?Kilidi açmak için kaydırın? yazısının arkasında koyulan efekt ve vurgu dikkatlerden kaçmıyor. Apple?ın sesli asistanı Siri?nin iPad versiyonunda da çeşitli geliştirmeler yapılmış görünüyor.

Mart ayında final sürümünün gelmesini beklediğimiz iOS 7.1 kullanıcıları ne kadar memnun edecek hep birlikte göreceğiz. iOS 7.1 Beta 4?ü denemek isteyen geliştiriciler, kendine özel sayfalarından ulaşabilirler.Kaynak: https://webinyo.com/ios-7-1-beta-4-ge...#ixzz2r3Yfw88I


Kaynak