Google Chrome'daki bazı aramalar sayesinde eğlenceli ve hoş anlar yaşayabilirsiniz. Google'da arama yapmak böylece daha eğlenceli hale gelebiliyor. Ancak bu tür aramaları Chrome dışındaki tarayıcılar desteklemiyor.


1-) Do A Barrel Roll: Arama yaparken bir savaş uçağında gibi hissetmek ister misiniz? "do a barrel roll" yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz


2-) En yalnız sayı hangisi: Google'a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela "What is the loneliest number? (en yalnız sayı hangisi)" yazdığınız zaman Google'ın hesap makinesi, size "1" cevabını verecek.


3-) Askew: Google'da "Askew" ya da "tilt" aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.


4-) Google Gravity: ?Google gravity? yazın ve ?Kendimi şanslı hissediyorum? düğmesine basın.Sayfadaki tüm öğelerin yerçekimine kapılıp düştüğünü göreceksiniz. İsterseniz fareniz yoluyla bu yığınla oynayabilirsiniz.


5-) Recursion: "Kendini sonsuz olarak tekrar etme" anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Google size aynı aramayı yapmanızı öneriyor.


6-) Chuck Norris Nerede: "Where is Chuck Norris?" yazarak aramasını yaptığınız zaman sizi www.nochucknorris.com sitesine yönlendirerek. "Google Chuck Norris'i aramayacak, çünkü siz Chuck Norris'i bulamazsınız, o sizi bulur." mesajıyla karşılaşıyorsunuz.


7- ) Yılan Oyunu: Ve son olarak, Google servislerinden birisi olan Youtube'da video izlerken ileri - geri - üst - alt tuşlarına hızlıca basarak yılan oyunu oynayabilmek mümkün..