Pisi Linux RC v01 - İzmir


PiSi, Orijinal Pardus’u temel alan, özgür yazılım topluluğu tarafından geliştirilen, bilgisayar kullanıcılarına kurulum, yapılandırma ve kullanım konusunda kolaylık sağlamaya çalışan, onların temel masaüstü ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan, son kullanıcıya odaklı olarak geliştirilen bir GNU/Linux dağıtımıdır.

İddialıyız

Kararlı, grafik arayüzü ağırlıklı olarak kullanan, kullanıcı odaklı bir dağıtım olacağız.

PiSi GNU/Linux Dağıtımı;


  • Son kullanıcı odaklı bir dağıtımdır.
  • Kullanıcılarına Linux deneyimlerini mümkün olduğunca, özgürce ve grafik arayüz kullanarak yaşamalarını sağlamayı amaçlar.
  • Devraldığı teknolojileri geliştirerek ve yeni teknolojilerin gelişmesini sağlayarak özgür yazılım dünyasına katkıda bulunmayı hedefler.
  • Sunucu ve Kurumsal kullanım için ürün çıkarmayı düşünmemektedir.
  • 32/64 Bit mimarileri destekler.
  • 1 – 2 – 3… şeklinde devam eden bir ana sürüm ve 1.1 – 1.2 – 1.3 şeklinde devam eden ara sürüm numaralandırması kullanır.
  • Güncel ve kararlı uygulamalar sunar.
  • Çalışmalarını özgür web servislerini kullanarak gerçekleştirir.

Pisi Linux Rc (İzmir),
* Kernel 3.10.12
* Firefox 24
* Libreoffice 4.1.1.2
* KDE 4.11.1
* Birçok özgür yazılımın güncel sürümleri
* Kurulumdan itibaren birçok dil seçeneği kullanıma hazır olarak geliyor.
* Virtualbox üzerinde kurulum yapmak için sanal diskin en az 10 GB olması gerekiyor.
* Sürüm adayı ile ilgili sorunları tartışmak, deneyimleriniz paylaşmak için sizi https://forum.pisilinux.org ya da IRC Freenode üzerindeki #pisi-linux kanalına bekliyoruz.Beta Sueno kurulumundan RC İzmir’e güncelleme yolu ile geçilebilmektedir (sisteminizde hangi paketlerin kurulu olduğunu bilmediğimizden garanti veremiyoruz). Hiç başım ağrımasın diyen kullanıcılarımızın temiz kurulum yapmasını öneriyoruz. Unutmayın, duyurusunu yaptığımız bu sürüm adayı da nihai sürüm değildir, önemli işleriniz için kullanmanız önerilmez.
Pisi Linux 1.0 sürümü için kullanılacak paketler deposunun yeni ve artık değişmeyecek olan adresi: https://packages.pisilinux.org/repos...i-index.xml.xz

İndirme bağlantısını vermeden önce son bir kaç söz daha söylemek isteriz:
Birlikte başardıklarımız dostlarımızı sevindiriyor, başarısız olmamızı umanlar da sevinecekleri günü bekliyorlar. Anka Geliştirici Ekibi olarak yorulduğumuzu ve yeni geliştiricilere ihtiyacımız olduğunu bir kez daha duyuruyoruz. Başarısız olmamızı bekleyenlerden değilseniz lütfen artık kenarda durmayın, bizimle iletişime geçin, beraber çalışalım.

Hepinize selamlar, sevgiler…

https://packages.pisilinux.org/iso/rcv1/