Şimdi Bu Üçlü Moda: Olcay, Oğuzhan, Gökhan...

Beşiktaş'ta başarılı sonuçlar ve takımda oluşan sıcak dostluk havası ile ilgili olarak; kolej takımı kimliğini sonuçlara da yansıtmaya başlayan takım için herkes şunu konuşuyor:

Metin-Ali-Feyyaz Ruhu Geri Geldi

Siyah Beyazlılar'ın eski futbol direktörü Önder Özen, "Metin, Ali, Feyyaz'lı kadroyu küçümsemek veya saygısızlık yapmak istemem ama bu jenerasyon gerçekten de o takımı andırıyor" dedi.

Beşiktaş'ta farklı Partizan galibiyeti camiayı sevince boğdu. Süper Lig liderliğini Avrupa'da da grup liderliği ile pekiştiren Kartal'da geleceğe yönelik umutlar da artmaya başladı. Beşiktaş'ın genç futbolculardan kurulu Kolej Takımı görüntüsü ile 80'li yılların sonu ile 90'lı yılların başında Türkiye'yi kasıp kavuran Metin-Ali-Feyyaz'lı takımı geri mi geliyor sorusunu gündeme taşıdı.

25 yıl önceki o kadro kurulduğu gün belki bir şey kazanmadı ama devamında yıllarca ligimizi domine etti. 7-0, 10-0 gibi flash skorlar yaşattı. 4 lig şampiyonluğu, 3 Cumhurbaşkanlığı Kupası, 3 TSYD Kupası ve 2 Türkiye Kupası kazanan o kadro unutulmuyor.

Önder Özden, mevcut takımdaki başarılar için: "Futbolda bazen farklı kazanmak, takım oluşunuzu hızlandırır. Bu açıdan ben 4-0'lık Partizan galibiyetini çok önemsiyorum. Bir diğer nokta da Oğuzhan ve Gökhan'ın bu sezon 3. kez izlediğimiz, fark yaratan uyumu. Güzel goller attılar ve attırdılar. Demba Ba'nın skoru 2-0 yapan gölünde de Oğuzhan, Olcay ve Demba Ba'nın birlikte çok uyumlu bir biçimde atağı zenginleştirip sonuca gittiklerini gördük. Hücumdaki bu ikili veya üçlü uyumlu oyunlar, Beşiktaş'ı çok daha ileriye götüreceğinin sinyalini verdi" dedi.

Sözcü