Prandelli'nin Hedefi Türkiye Ligi İmiş

Galatasaray Teknik Direktörü Cesare Prandelli, 4-0'lık Dortmund yenilgisi sonrası tartışılacak açıklamalar yaptı. İtalyan hoca, Türkiye Ligi'nin Şampiyonlar Ligi'nden daha önemli olduğunu söyledi.4-0'lık Dortmund yenilgisi Galatasaray'ı Avrupa'da havlu atma hoktasına getirirken, Teknik Direktör Prandelli, tartışılacak açıklamalar yaptı.

Maçın ardından D-Smart'ın canlı yayınında soruları yanıtlayan İtalyan Hoca, "Süper Lig Şampiyonlar Ligi'nden önemli" dedi.

Prandelli, Dortmund yenilgisini "Onlar iyi koşan, yıllardır birlikte oynayan ve Şampiyonlar Lİgi'ni hedefleyen bir takım. Bizim ise gelişmemiz, gelişme göstermemiz gerekiyor" diye özetledi.

"LİG DAHA ÖNEMLİ"

Olcan, Bruma ve Veysel'in kadroya alınmama sebeplerinin sorulması üzerine ise İtalyan Hoca, dışarıda olanların her zaman daha iyi gibi gözüktüğünü vurgulayarak "Bruma'nın hafif bir sakatlığı vardı. Olcan Fenerbahçe'ye karşı 2 gün önce dişini sıkarak oynadı, küçük bir sakatlığı vardı. Olcan'ı lig daha önemli olduğu için lige sakladım. Veysel'i de dinlendirmek istedim, herkes için koşan, çok mesafe kateden bir oyuncu" dedi.

Prandelli, göreve 4. yıldız için getirildiğini de söyleyerek "Hedefimiz Süper Lig'de şampiyonluk" dedi.

Ntv Spor: Hedefi a