"Galatasaray yenilgisi ekstra motive etti"

Fenerbahçe kaptanı Emre Belözoğlu, Spor Toto Süper Lig'de Galatasaray karşısında aldıkları yenilginin kendilerini ekstra motive ettiğini söyledi.

Fenerbahçe Televizyonu'na açıklamalarda bulunan tecrübeli futbolcu, geçen sezonu domine etmiş bir takım olarak lige daha iyi başlamaları gerektiğini vurgulayarak, "Artık iyi oyunun yanında skorun da ortaya çıkması gerekiyor. Bu anlamda Gençlerbirliği maçı bizim adımıza önem arz ediyor. Taraftarımızın da desteğiyle bu maçı kazanarak bir galibiyet serisi yakalamamız gerekiyor. Bunu da yapabilecek güçteyiz. Takımdaki herkes iyi çalışıyor ve son karşılaşmayı kaybetmenin ekstra bir motivasyonu oldu diyebilirim" dedi.

"Fenerbahçe, bundan sonra kaybedeceği maçı bile çok iyi mücadele ettikten, elinden gelenin en iyisini yaptıktan sonra kaybedecektir ve bundan da kimsenin şüphesi olmasın" diyen sarı-lacivertli futbolcu, "Yeter ki bu camia ve taraftar bizim arkamızda olsun. Fenerbahçe kötü günlere o kadar alışık ki bizim bizden, taraftarımızdan, bu camiaya kendini ait hissedenlerden başka dostumuz yok. Biz bu saydıklarımdan kurulu bir camiayız. Böyle büyük bir kulübüz. Taraftarın bu takıma destek çıkması gerekiyor çünkü sezonun başındayız. Sezona çok iyi başlamamış da olabiliriz. İstediğimiz skorlar şu an için ortaya çıkmasa da inanıyorum ki kazanmayı alışkanlık haline getireceğimiz bir sürece gireceğiz" diye konuştu.

Galatasaray ile oynanan derbi maçında oyundan çıkmasına neden olan sakatlığı konusunda bilgi veren Emre Belözoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Maçın 15. dakikasında ayağımda bir sorun hissettim. Çıkmasaydım sıkıntı olabilecek bir durum ortaya çıkabilirdi. Bu nedenle doktorlarımızla da kısa bir toplantı yapıp, çıkmamın daha uygun olduğunu gördük. Bir maçı devam ettirmek, 4-5 maçı kaybetmemize sebep olabilirdi. Önümüzdeki günlerde takımla antrenmanlara başlayacağım. Takım içinde yer almak istiyorum. Sakatlığımın geçmesi ve teknik direktörümüzün görev vermesi halinde sahada olmak istiyorum."

Ntv Spor: "Galatasaray yenilgisi ekstra motive etti" - NTVSpor.net