Wesley Sneijder'de son dakika gelişmesi

Galatasaray, derbi galibiyetinin zafer sarhoşluğunu üzerinden atmaya çalışıyor.
Teknik direktör Cesare Prandelli'nin, Borussia Dortmund maçı öncesinde tüm medya organlarında Fenerbahçe galibiyetinin magazin edilmesinden rahatsızlık duyduğu öğrenildi. İtalyan teknik adam, bugünkü antrenman öncesinde futbolcuları ile özel bir görüşme yaparak, Fenerbahçe maçını unutmaları gerektiğini hatırlattı ve "Lig uzun bir maraton. Derbi kazanmak güzel, ama Şampiyonlar Ligi'nde sadece 6 maçımız var ve 2 maçta sadece 1 puana sahibiz. Bu maçı kazanamaz ise gruptaki şansımız çok azalır. Dortmund maçı derbiden daha önemli. Artık Fenerbahçe maçını unutup, Şampiyonlar Ligi'nde ilk galibiyetimizi alalım" uyarısında bulundu.


SNEIJDER'E ZAM SEÇİM SONRASIFenerbahçe maçının kazanılmasında büyük rol oynayan Wesley Sneijder ile henüz resmi sözleşme imzalanmadığı ancak başkan Ünal Aysal ile Sneijder'in menajerinin prensipte anlaştıkları bildirildi. Ancak Ünal Aysal, transferin resmiyete dönüşmesini gelecek yönetime bırakması gerektiğini bildirince Sneijder'in bunu kabul edip sorun çıkarmadığı öğrenildi.


Bu arada bir istatistik şirketinin verdiği bilgilere göre ceza sahası dışından atılan gollerde Sneijder'in Avrupa'nın en iyisi olduğu kaydedildi. Sneijder, Fenerbahçe maçında attığı 2 golle ceza sahası dışından attığı golleri bu sezon üçe çıkarırken, bu alanda Cristiano Ronaldo'yu geride bıraktı. Sneijder ayrıca derbide attığı 9 şutla bu sezon ligde bir maçta en çok şut atan oyuncu konumuna geldi. Aynı istatistik bilgilerine göre Felipe Melo da Fenerbahçe maçında girdiği 21 ikili mücadeleden 19'unu kazanarak rekor kırdı. Melo bu alanda bu hafta Avrupa liglerinin en başarılı oyuncusu oldu.Cumhuriyet: Cumhuriyet Gazetesi - Wesley Sneijder'de son dakika geli