Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Standart Websitemi 5 Adımda Nasıl DMOZ'a Kaydettiririm ?

Websitemi 5 Adımda Nasıl DMOZ'a Kaydettiririm ?

Merhaba,

Ben Politika kategorisinde DMOZ Editörüyüm.

Açık Dizin'de Türkçe sitelerin azlığından yakınıyoruz hepimiz ve herkes websitesinin DMOZ'a eklenmesini istiyor.
    DMOZ'un websitenize getirisinin ne kadar yüksek olacağı şüphesiz.Ancak editörlerine de biraz hak vermeniz gerekiyor.
    Şöyle düşünelim, sizce her önüne gelen,kopya içerikli veya spam dolu site DMOZ'a kabul edilseydi,DMOZ'un bir ayrıcalığı olur muydu ?
    DMOZ, sadece kaliteli sitelerin listelendiği bir dizindir.

Son günlerde bana gelen başvurulara baktığımda, çok komik başlıklar ve açıklamalar görüyorum.Çoğu kişi başvurduğu yerin DMOZ olduğunu unutup,üst sıraya çıkmayı hedefelediği kelimeden DMOZ Backlinki almanın yanında anchor textini de kusursuz istiyor

1) Hangi kategoriye başvurmalıyım ?

Öncelikle DMOZ'a girerken yapacağınız ilk şey,kategorimizi kesin bir şekilde belirlemek.Eğer birden fazla kategoriye uyma ihtimaliniz varsa,editörü olan kategorilere öncelik verin

2) Nasıl bir açıklama yazmalıyım ?

En önemli adımlardan birisi de burası, eklenmeyi hedeflediğiniz kategorideki diğer sitelerin içeriklerini ve hangi açıklamalarla kabul edildiğini incelemeniz.
    Burada ki felsefe bu, '' Eğer onlar bu şekilde bir açıklama ile kabul edildiyse, bende buna benzer bir açıklama ile kabul edilebilirim ''

3) İçeriğiniz gerçekten DMOZ'da listelenmeye yeterli mi ?

Bunu yapmanız için websitenizi adres çubuğuna yazıp bir yabancı gibi gezin.Objektif olarak düşüncelerinizi değerlendirin.Başvurmayı hedeflediğiniz kategorideki siteler kadar veya daha yeterli bir içeriğiniz varsa başvurun.

4) Spam öğelerinden sitelerinizi kesinlikle arındırın.

DMOZ'a eklenecek siteniz spam içeriyorsa,kesinlikle başvurmayın.Sadece kategori editörlerinin zamanını boşuna çalmış olursunuz.Bu sitenizin editörler gözündeki itibarını düşürmekten başka hiçbir işe yaramaz.
    Benim kategorimde bu tarz başvuruları gördüğüm an siliyorum.Kesinlikle değerlendirmiyorum.

5) Düzgün bir açıklama ve içerikle başvuran herkes kabul edilebilir.

Madde 2 'de belirttiğim üzere, açıklama kısmındaki en önemli kıstas diğer eklenen sitelerin açıklamalarıdır. Bu konuda çok dikkatli olmalısınız. Diğer açıklamalara benzer demekle tıpatıpını kastetmiyoruz tabii ki ancak kelime grupları ve cümlenin kuruluş biçimi size fikir vermek açısından çok önemli olabilir.
    Açıklamanızı yazarken,büyük harfle başlayıp , nokta ile bitirmeyi unutmayınız.İmlâ kuralları çok önemlidir.

kaynak:SEO Teknikleri | T

Teşekkür ederim yararlı bir paylaşım olmuş

Alıntı myth2012 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yararlı bir paylaşım olmuş
    Rica ederiz. İnsanlara faydalı olmaya, aradıklarını bulabileceği bir kaynak site olmaya çalışıyoruz işte.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)