Joomla Dilleri, Joomla'nın varsayılan İngiliz İngilizcesi ve sonradan kurulabilen diğer kullanıcı/yönetici dillerine verilen addır. Joomla dilleri de diğer eklentiler gibi kurulup kaldırılabilir. Joomla 3 farklı dil alanı kullanır. Bunlardan biri kurulum esnasında kullanılan web kurucu dili, diğer ikisi ise sitenin yönetim ve ön yüz kullanıcı arayüz dilleridir.
Joomla en az bir varsayılan İngiliz İngilizcesi (en-GB) diline ihtiyaç duyar. Bu dil en-GB şeklinde işaretlenmiş olan dil dosyalarını içerir. Bu dosyalar Joomla kurulumunda gelen dosyalardır. Her ne kadar web kurucu arayüzünde İngilizce dışında onlarca dil bulunsa da varsayılan kurulum paketinin yönetim ve ön yüzü için İngiliz İngilizcesi dışında bir dil bulunmaz. Bunun için gereken Türkçe dil dosyaları Joomla Portalı üzerinden indridiğiniz Türkçe Joomla paketlerinde mevcuttur.

Ayrıca temin edilebilecek diğer diller de Joomla!'ya kurulabilir. Dil kurulum paketi ile ftp üzerinden görebileceğiniz dil dizini arasında bazı farklılıklar bulunur. Bu sebeple kurulum için kurulum paketini, dizine göndermek için ise kullanıma uygun dil dizinlerini tercih etmelisiniz. Bulduğunuz herhangi bir dil dosya paketinin kullanılamayabileceğini bilmeniz gereklidir. Bu konuda Joomla Portalı kaynakları size sorunsuz çözüm sunmaktadır.
Kurulu diller site ön yüz dili, yönetim dili ve çok dilde yayın amaçlı dil olarak kullanılabilir. Ayrıca dil dizinlerindeki ek umursamazlık dizinleri ile Joomla dil dosyaları yerine kendi dil dosyalarınızı kullanıp, dilediğinizde Joomla dil dosyalarına dönebilirsiniz.
Eklenti Dizinimizde Dil paketleri Joomla Dil Dosyaları (dil paketi) simgesi ile işaretlenirken, JED dizinde L (language) simgesi şle gösterilir. Diller Joomla Yönetim Merkezinde Eklentiler > Dil Yöneticisi altından yönetilir.