Türkiye?nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, ?İş?te Teknoloji Hamlesi? vizyonu doğrultusunda, şirketlerin büyümesine teknolojiyle destek olmak üzere gerçekleştirdiği Anadolu turuna devam ediyor. Anadolu?yu adım adım gezerek, mobil ve sabit iletişim teknolojilerinin şirketlere sağladığı faydayı, teknolojik dönüşümü yaşamak isteyen şirketlerle birebir temasa geçerek anlatan Turkcell, bu seneki organizasyonların ikincisini Antalya?da gerçekleştirdi. Şirketlerin başarısına teknolojiyle destek olmak için başlattığı turda, şimdiye kadar 21 ilde 5 binin üzerinde kurumsal müşterisiyle buluşan Turkcell, Türkiye?nin dört bir yanındaki şirketlere teknolojiyle fark yaratma fırsatlarını anlatıyor.

ATSO(Antalya Sanayi ve Ticaret Odası) Başkanvekili Ethem Tayfun Tavukçu?nun açılış konuşmasıyla başlayan organizasyon, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv?in ?Teknoloji ve İnovasyonla Yeni Bir Dünya? başlıklı konuşmasıyla başladı. Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş?ın ?Antalya?da Teknoloji Hamlesi?yle Turkcell?in şirketlerin başarısına teknolojiyi kullanarak sağladığı destek ile ilgili gerçekleştirdiği sunumun ardından, mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak fark yaratan,Alkan Grup Turizm İş. A.Ş?nin İç Pazar Müdürü Enver Murad, T.C. Serik Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Mehmet Habalı ve Kıvrak Yapı Malz.Tic.San.A.Ş.?nin sahibi Ali Kıvrak katılımcılarla başarı hikayelerini paylaştı.

Ciliv: ?Şirketinizi daha iyi yönetebilmek için geleceği iyi okuyun?

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv yaptığı konuşmada;?Turkcell olarak şirketlerin mobil ve sabit teknoloji çözümlerini kullanarak daha hızlı ve kârlı olmalarını sağlamak, büyümelerine katkıda bulunmak en önemli hedeflerimizden biri. Anadolu?daki şirketlerin, maliyetleri düşüren, gelirleri artıran çözümlerimizi kullanarak başarıya hızlı ulaşmasını istiyoruz. Çünkü yenidünyada şirketlerin ayakta kalabilmesinin ancak teknolojik inovasyonla mümkün olabileceğini biliyoruz. Yönetici ve iş adamı olmak arasında fark var. İş adamının en önemli özelliği geleceği iyi okumak ve şirketini ona göre konumlandırmak. Başlattığımız ?İş?te Teknoloji Hamlesi? ile de şirketlerin büyümesini, Türkiye?nin dünya klasmanında bir üst lige atlamasını hedefliyoruz. Her an her yerden teknolojik altyapıya erişim olanağı sağlayan çözümlerimizi kullanan tüm şirketler inanıyorum ki rekabet güçlerini ve verimliliklerini çok hızlı bir şekilde artıracaktır. Ülkemizin turizm sektöründeki gözbebeği Antalya?yı da bu teknolojik dönüşümü en hızlı şekilde sistemlerine entegre ederek, ekonomimizin en önemli damarlarından biri olma yönündeki iddiasını sürdürecek illerimizden biri olarak görüyorum.? dedi.

Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş ise, ?Turkcell, Antalya?daki kurumsal müşterilerine ?İş?te Teknoloji Hamlesi? ile ürün değil, ihtiyaç tabanlı bir yaklaşım sunuyor. Farklı sektörlerden yüzbinlerce müşterimizin ihtiyaçlarını analiz ederek, kamudan medya ve finansa, enerjiden lojistiğe, perakende, inşaat ve sağlık sektörlerine kadar uzanan geniş bir yelpazede müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak 5 temel alan belirledik: Yeni iş modelimizde ?Yönetim?, ?Pazarlama?, ?İşbirliği?, ?Bulut ve Bilişim Teknolojileri? ve ?Network? alanlarının her birine özel setler oluşturduk. Bu setlerimizin içinde her boyutta şirketin hedeflenen ihtiyacını karşılayacak çözümlerimiz bulunuyor.?

Turkcell?in işverenlerin ve şirket çalışanlarının hayatını kolaylaştıran, iş hayatına renk katan kurumsal mobil uygulaması ?İşteMobilim?le ilgili ilk kez Antalya?daki toplantıda bilgi veren Kocabaş; ?Bu kurumsal uygulama ile şirket çalışanlarının sürekli kullandığı ürün kataloğu, müşteri portföyü, bayii portföyü İşteMobilim?den yönetilerek, tüm çalışanların bu bilgilere erişimi sağlanacak. Şirketler günün mesajını, duyurularını paylaşacak ve anketlerle şirket çalışanları ile etkin iletişim kuracak. Şirket çalışanları, hem tüm çalışan bilgilerine, hem de müşteri bilgilerine, ihtiyaç olan her yerde her zaman erişerek işlerini hızlandıracak. Bunun yanı sıra, çalışanın günlük yaşantısını kolaylaştırmak için yemek menüsü, personel servisi, ilan panosu, bugün doğanlar, doğum günü hatırlatıcısı özelliklerini de sunuyoruz? dedi.

KUTU 1 ? Mikrokredi ile kendi dükkanı açtı

Teknoloji Hareketi Toplantısının katılımcılarından biri de, Turkcell?in TİSVA işbirliğiyle hayata geçirdiği Ekonomiye Kadın Gücü projesi kapsamında mikrokredi alarak işini büyüten Songül Bozkoyunlu oldu. Alanya?da takı tasarımı ve yapımıyla uğraşırken kullandığı mikrokrediler sayesinde bugün dükkan açıp, ürünlerimi genişleten Songül Hanım daha fazla ürün ile müşterilerine geniş bir yelpazede sunuyor. Teknoloji Hareketi Toplantısı?nda konuşma yapan Songül Hanım şunları söyledi: ?Önce ürün malzemelerimi almak için kullandığım mikrokredi sayesinde zaman içinde stanttan kendi dükkanıma geçmeyi başardım. İpek ip ve doğal taşlara yönelerek işlerimde farklılık yarattım. Hayalim hem tasarım yapabileceğim hem de benim gibi diğer kadınlara takı tasarımını öğretebileceğim büyük bir atölye açmak. Bizlere bu desteği sağlayan mikrofinans ailesine ve Turkcell?e teşekkür ederim.?

KUTU 2 ? Turkcell Is Ortaklığı Yönetimi & Geleceği Yazanlar

Kurulduğu günden bu yana Türkiye?nin her noktasına teknolojiyi götürerek fırsat eşitliği sunan, Türkiye?yi güçlü iş ortaklığı ağı ve yazılım geliştiricilerin desteğiyle bilim ve teknolojinin sağladığı avantajlarla tanıştıran Turkcell ?Antalya?da Teknoloji Hamlesi? toplantısında Is Ortaklığı Yönetimi ve ?Geleceği Yazanlar? mobil yazılım seferberliği projesinin tanıtıldığı özel bir seans da gerçekleştirdi. Mobil yazılım ekosistemini kucaklayan Geleceği Yazanların tanıtıldığı bu özel seansta bir yazılım geliştiricinin başlangıç seviyesinden Turkcell iş ortaklığına kadar ilerlemesine destek olacak tüm ipuçları ve bilgiler de paylaşıldı.

Daha Fazlası için Kaynak:

Kaynak