Geçtiğimiz ay Microsoft tarafından satın alınan Mojang’ın şimdiden Windows Phone için Minecraft Pocket Edition’ı hazırladığı ortaya çıktı.


Minecraft Windows Phone'a Geliyor
Tüm zamanların en çok satan oyunları arasında yer alan Minecraft’ın geliştiricisi Mojang'ı 2,5 milyar dolar gibi bir ücrete satın alan Microsoft’un, oyunun mobil sürümünü en kısa zamanda Windows Phone’a uyarlatacağı tahmin ediliyordu. Anlaşılan çalışmalar başlamış. Windows Phone için Minecraft çok yakında bizlerle.


Mojang çalışanlarından Tommaso Checchi’nin Twitter üzerinden paylaştığı görselde Lumia cihazında çalıştığı gözüken Minecraft Pocket Edition’ın henüz daha ilk aşamada olduğu ve şu an için yavaş ve sorunlu çalıştığı da söylendi.
Microsoft’tan önce başlandı!


Tommaso Checchi’nin sonraki tweetlerinde söylediğine göre Microsoft Mojang’ı satın almadan önce Minecraft’ın Windows Phone sürümü için çalışmalar başlamış ve Microsoft bu konuda Mojang çalışanları üzerinde hiç bir baskı kurmamış.


Düşük donanımlı cihazlarda çalışacak


Güçlü donanıma sahip olmayan Windows Phone cihaz kullanıcılarına müjdeli haberi şimdiden verelim. Minecraft Pocket Edition neredeyse tüm Windows Phone cihazlarında çalışacak

kaynak:shiftdelete.net