Son yıllarda İçerik toplayıcı siteler, sosyal medya optimizasyonu yapan firmaların, sosyal medya uzmanlarının ve internet reklamcılarının yeni gözdesi haline geldi. Geçtiğimiz günlerde bu sitelere bir yenisi daha eklendi. "Siz Yayınlayın, Biz Dağıtalım" sloganı ile Beta olarak yayına geçen Dlvr.it, sosyal paylaşım sitelerinde oluşturulan içeriği dağıtmak için tasarlanan bir web projesidir. İçerik dağıtımının yanı sıra, yayınlanan içeriğin oluşturduğu etki de ölçümlenebiliyor. Gerçek zamanlı olarak güncelleştirme yapabilme olanağı sağlayan site sayesinde arkadaşlarınızın gönderilerini aratabiliyor ve sosyal ağları hedefleyebiliyorsunuz. Halihazırda bloglarınızda yayınladığınız içeriğin RSS kaynağını, Twitter, Facebook, Linkedin, Tumblr ve Identi.ca siteleri ile paylaşabiliyorsunuz.


Sosyal medya ekosistemi Dlvr.it’de yer almak için yayınlamak istediğiniz bir sitenin RSS beslemesine sahip olmanız yeterli. Başlangıç aşamasında her sitede olduğu gibi bu ağ için de bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesap oluşturmak için sizden istenen tek şey ise, E-posta adresiniz ve kullanmak istediğiniz bir şifreden oluşmaktadır. İlk sefere mahsus olmak üzere “rotaları” ve “hedefleri” belirlemeniz gerekmektedir. Rotalar; sizin içerik kaynaklarınızdır. Diğer bir deyişle, RSS kaynaklarıdır. Hedefler ise, içeriği yayınlamak istediğiniz bölümdür. RSS eklemesi yaptıktan hemen sonra, hesabınızı kişiselleştirebiliyorsunuz. İlk mesajı ne zaman göndermek istediğinizle ilgili bir seçenek de mevcut bulunmakta. İçeriğin kontrolü için hassas ayarların da sunulduğu Dlvr.it, filtreleme seçeneği de sunmaktadır. Bu sayede paylaşmak istemediğiniz bir içeriği gönderim dışı bırakabiliyorsunuz.


Twitter ve Facebook gibi sitelerde bulunan hesaplarınızın durumlarını güncelleme fırsatı sunan sitede paylaşılmak istenen linkler otomatik olarak kısaltılıyor. Başta da değindiğim gibi, Dlvr.it’in sunduğu hizmeti sağlayan, sosyal ağ hesa birçok farklı site bulunuyor. (bkz: Cliqset.com: Sosyal Ağ Hesaplarınızı Bir Arada Tutun!)


Dlvr.it, diğerlerinden farklı olarak RSS güncellemelerini tek elden gerçekleştirebilmekte ve kolay anlaşılır kullanıcı arayüzü ile kullanıcılarına hizmet vermektedir.