WordPress profesyonel eticaret teması Slajunction’un ücretsiz sürümünü sizler için düzenledik. Tema yapımcısı InkThemes tarafından “legal” olarak dağıtılan ücretsiz sürümde bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Örneğin slay bölümünde sadece 1 adet manşet duyurusu paylaşabiliyoruz. Ana sayfada bulunan ürünlerin kategorisini belirleyemiyoruz.

WordPress tema ekibi olarak bu tür kısıtlamalara çözümler üreterek temayı yine ücretsiz ve legal olarak minimum düzeyde kısıtlı kullanmanızı sağlayacağız.

Tema woocommerce eklentisi sayesinde sitenizin bazı özellikleri ;
  • Kredi kartı ile ödeme alabilme (paypal) , havale , kapıda ödeme yöntemleri
  • Alışverişler için mağazanıza özel kupon kodları
  • Bir çok tamamen türkçe e-ticaret sitesi özellikleri içermektedir. (Woocommerce resmi sitesinden detaylı bilgi alabilir ya da demo adresi inceleyebilirsiniz)

Kurulum

1. İndirdiğiniz tema dosyasında 3 klasör bulunmaktadır.

• Adım 1 – Eklenti klasörü – wp-content/plugins klasörüne atınız ve woocommerceyi aktifleşiriniz.
  • Adım 2 – Örnek İçerik (zorunlu değildir) – Örnek içerik dosyasını wordpress sitenizde içe aktarınız. (Araçlar-İçe Aktar-Wordpress
  • Adım 3 – Tema klasörünü wp-content/themes klasörüne atarak temanızı aktif ediniz.

2. Temanız şu anda hazır durumda. Şimdi kendinize bir menü oluşturun (görünüm/menüler) . Tema yönetim panelinden logo ve diğer alanları ayarlayınız. (Premium versiyona özel alanların bazıları tarafımızdan değiştirilmiştir, O bölümleri düzenlemenize gerek yoktur.)
ANA SAYFA AYARLARI

• Tema ana sayfasında bulunan logoyu tema yönetim panelinden seçebilirsiniz.
  • Tepedeki geniş slider manşet bölümünü tema yönetim panelinden düzenleyebilirsiniz.(Sadece bir adete izin vermektedir)
  • Ana sayfadaki ürünler otomatik çıkmaktadır. En küçük id’li kategoriyi otomatik olarak çekmektedir. Woocommerce kategorilere gelerek en küçük kategorinizin ismini “öne çıkanlar” yapabilirsiniz.
  • Web sitemize hoşgeldiniz bölümündeki yazı açıklamasını görünüm/theme options bölümüne girerek “Home Page Sub Heading” bölümünden düzenleyiniz. Altındaki 3 mesaj kutusunu tema klasörü içerisinde bulunan index.php dosyasını açarak düzenlemelisiniz.
  • Kampanya ve duyurular otomatik olarak çekilmektedir. Yazılarınızı kontrol ediniz.
  • Site alt bölümünde bulunan 4 adet bölümü bileşenler bölümünden düzenleyeceksiniz. (Görünüm/Bileşenler/ Footer 1 – 2 – 3 – 4)

WordPress E Ticaret Teması

WordPress e-ticaret teması ile ücretsiz alışveriş sitenizi kurabilir , kredi kartı ile ödeme alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz ve legal olan bu wp e-ticaret temasının ekran görüntüsü aşağıdadır.

DEMO

DOWLOAD

Anlatım alıntıdır: Wordpress