Merhaba Apple Destek ahalisi;

Forumumuzda işinizden gücünüzden arta kalan zamanların bir bölümünü ayırarak yaptığınız bilgi paylaşımı ve bu sayede sitemizin gelişimine olan katkılarınız için teşekkür ederiz.

Türkiye'de haber ajansı olarak bilinen kuruluşlar bir elin parmaklarını geçmez. Ve haberle ilgilenen herkes bu ajansları bilir. Ortada dönen haberler hep bu ajanslardan servis edilmektedir. Bizim ve benzeri sitelerde de yayınlanan teknolojik makaleler de genelde bu ajanslar ve teknoloji ile ilgili özel bilgi araştırma ve paylaşımlarından gelmektedir. Özellikle Apple ürünleri ile ilgili gönüllü bilgi paylaşımı yapılan bizim gibi amatör site/forum sayısı da çok fazla değildir.

Bizimle aynı kategorideki sitelerde ister istemez benzerlikler olacaktır. Çünkü ilgi alanları aynıdır. Ancak, benzer sitelerden veya herhangi bir kaynaktan alınan konu paylaşımı yapıyorsak, lütfen alıntı yapılan kaynağın linkini konu altına ekleyin. Apple Destek Forumu olarak telif hakkı ihlali, emek hırsızlığı gibi ithamlarla anılmak istemeyiz.

Ayrıca ben bir SEO'cuyum. Bir alıntı yaptığınızda bunu kaynak link ile belirtmek, sitemize zarar değil fayda getirir. Arama motorları zaten alıntı konu varsa bunu görür, kaynak link belirtilmişse işimizi ciddi yaptığımızı düşünerek sitemize olağan şekilde etki etmeye devam eder. Ancak hem alıntı konu sunup, hem de kaynak link belirtilmemesi şeklindeki paylaşımların sayısının çok olması gibi bir durumda, arama motorlarında sitemizin değeri de sürekli düşer ve beklenen başarılar sağlanamaz.

Sitemizde, gördüğünüz gibi Google Reklam'lar yayınlanmaktadır. Google da reklam verdiği sitelerde telif hakkı ihlali bulunmasını istemez. Biz de istemeyiz.

Daha önce de bu uyarıyı bir konuda yapmıştık. İş bu konudan sonra bilerek, kaynaksız alıntı konu paylaşan üyeler önce uyarılacak, aynı hataya devam ederlerse yaptırım alacaklardır. Lütfen bu konuda dikkatli ve özenli davranalım.

İyi forumlar.

Kaynak: Telif Hakkı, Emek Hırsızlığı