Linkedin'e Bir Rakip Çıktı: BranchOut

Dünyanın en büyük profesyonel ağı Linkedin'e rakip geldi: BranchOut. Bir Facebook uygulaması olan Branchout, mobil cihazlardan ulaşımı desteklemesiyle de bir çok insanın ilgisini çekiyor. Rakipsiz profesyonel iş mecrası Linkedin’e ulaşıp ulaşamayacağını zaman gösterecek.


Profesyonel iş mecralarında Linkedin‘e rakip olacak çok az sosyal medya sitesi sitesi var; Xing gibi veya Facebook içinden uygulama olarak kullanılabilecek Talent.me gibi. Son zamanlarda ismini daha sık duyacağımız BranchOut da aynı Talent.me gibi Facebook uygulaması.


BranchOut 2 yılda 25 milyon kullanıcıya ulaşmışken dünyanın en büyük ilk 3 sosyal medya sitesinden biri olan Linkedin’in Şubat 2012 itibariyle 150 milyon civarında üyesinin olması BranchOut’un gerçekten iyi bir ivme yakaladığını gösteriyor.


BranchOut’un bu noktaya ulaşmış olmasında kuşkusuz Facebook‘un büyük katkısı var. İnsanların her gün girdiği bir sosyal medya sitesinde bir uygulama olmak hazır ziyaretçi edinmekle eşdeğer. Uygulama şu anda aylık 13 milyon tekil ziyaretçiye sahip ve Facebook’taki en popüler 31. uygulama. Tabii zamanla bu sıra değişecektir.


Geçtiğimiz aylarda mobil versiyonu da çıkan uygulamanın, bu gelişmeyle ziyaretçi sayılarını oldukça arttırmış. Ziyaretçilerinin %45‘inin mobil cihazlardan bağlandığını açıklayan site yöneticileri mobil cihazlara uyumun son zamanlarda ne kadar büyük bir ivme kazandırdığını da göstermiş oldu.


İş arayan, profesyonel çalışanlara ulaşmak isteyen ve B2B (firmadan firmaya) hizmet veren işletmeler için Linkedin’in yanında yukarıda saydığımız siteleri ve BranchOut’u kullanmak maliyetleri kısmak hatta sıfıra indirmek açısından çok önemli.

Alıntı: Linkedin'e Rakip