Çoğunuz Firefox ile eklentiler kullanıyorsunuz. Ben de kullanıyorum. Ama öyle bir eklenti var ki bu tüm dünyadaki insanların istenmeyen reklamları görmemesini sağlıyor ama aynı zamanda Web Yayımcılarının kazançlarını sıfıra çekiyor bir anda. Evet AdBlock Plus‘tan bahsediyorum. Güzel bir eklenti olduğundan hiç mi hiç şüphem yok, hatta ben de kullanıyorum. Ama şöyle birşey var. Google Adsense dahil içinde javascriptlerde olsun kodlarında olsun “ad“, “ad server” gibi cümleler geçen tüm kodları engelliyor. Buda site gelirlerini sıfıra indirgiyor.*Sorun da orda doğuyor zaten. Sitemde bir yada iki alanda reklam ekliyorum. Hatta bazen hiç eklemediğim de oluyor ama bu işten para kazananların tüm kazancı sıfırlanıyor! Tabiiki erotik içerikli sitelerdeki açılan milyonlarca reklamı engelleme güzel birşey internet kullanıcılarının bu kesimi için. Neyse ben bu kodu nasıl aşabilirz ve hatta reklamları yayınlayamasak da serzenişimizi nasıl duyurabileceğimizi göstereceğim.*Öncelikle isterseniz aşağıdaki kodu halihazırda çağırdığınız bir java dosyasının içine entegre edin, isterseniz bundan bir dosya oluşturup geçmesin “advertisement.js” gibi bir isim vererek sitenizde çağırın.**
description">Kod:
var adblock = false;
Bu dosyayı çağırdığınız vakit adblock bunu engelleyecektir. Böylelikle bizim sistemimiz için gerekli olan değer atanmış olacaktır. Yani değersizlik. Reklamları göstermek için bir div içine almamız gerekmekte. Bunu içeriğini değiştirebilmek için yapıyoruz.**
Kod:
<div class=\"a\"><!-- Reklam Kodunuz --></div>
Sonra o divin bitimine şu kodu ekleyin.**
Kod:
<script type=\"text/javascript\"><!--* * if(adblock === undefined) {* * * * var allElements = document.getElementsByTagName('div');* * * * for (var i = 0; i < allElements.length; i++) {* * * * * * if (allElements[i].className == 'a') {* * * * * * * * allElements[i].innerHTML = '<strong>Selam Arkadaşım, Firefox ile Beraber AdBlock Plus Kullandığını görüyorum. Site içerisinde olduğunca az Reklam Kodu eklemeye çalışıyorum ve bu siteyi ayakta tutmak oldukça zor. Google Adsense Kullnıyorsan sen de buna karşısındır. Lütfen AdBlock plusu bu sayfada etkisiz kılabilirmisin?.';* * * * * * }* * * * }* * }//--></script>
Son görünüm böyle olacak;*
Kod:
<div class=\"a\"><!-- Reklam Kodunuz --></div><script type=\"text/javascript\"><!--* * if(adblock === undefined) {* * * * var allElements = document.getElementsByTagName('div');* * * * for (var i = 0; i < allElements.length; i++) {* * * * * * if (allElements[i].className == 'a') {* * * * * * * * allElements[i].innerHTML = '<strong>Selam Arkadaşım, Firefox ile Beraber AdBlock Plus Kullandığını görüyorum. Site içerisinde olduğunca az Reklam Kodu eklemeye çalışıyorum ve bu siteyi ayakta tutmak oldukça zor. Google Adsense Kullnıyorsan sen de buna karşısındır. Lütfen AdBlock plusu bu sayfada etkisiz kılabilirmisin?.';* * * * * * }* * * * }* * }//--></script>
Resim olarak da AdBlock Plus kodunuzu engelleyince şu yazı ile karşılaşacak okur. İsterseniz yazıyı değiştirebilirsiniz.Alıntıdır