Güney Koreli akıllı telefon üreticisi LG?nin G2?nin halefi olması beklenen G3 hakkında dedikodu ve söylentiler aartmaya başladı. Şirketin amiral gemisi modeli LG G3?ün Mayıs ayında tanıtılacağı söylenmişti ancak içeriden gelen yeni bilgiler cihazın Haziran ayında tanıtılacağını söylüyor.

Bu haber ile birlikte LG G3?ün tanıtımına daha 3-4 ay gibi bir süre var diyebiliriz. Çıkış tarihinin yaz başlangıcına denk gelmesi, firmanın yeni cihazlarını serbest bırakması anlamına da gelebilir. LG G3, 5.5-inç?lik 1440 x 2560 Quad HD ekrana ve 534 ppi piksel yoğunluğuna sahip olacak. Diğer taraftan 16GB ve 32GB depolama alanı ile gelecek. Eğer çıkış tarihi Hazıran ayında olacaksa donanım kısmında Qualcomm Snapdragon 801 yada daha üst bir yongaseti ile gelmesi muhtemel ancak LG?nin kendi üretimi olan ARM tabanlı yonga seti ile geleceği yönünde söylentilerde bulunuyor. Teknik özellikleri tam olarak netleşmeyen cihazda 2GB RAM?in yanısıra 4.000 mAh gücünde çıkarılamayan bir bataryaya sahip olması bekleniyor. Ayrıca OIS ve LGS görüntü yazılımı ile yükseltilmiş cihazda 16 megapiksel bir kamera bulunacak.

LG de 2014 yılında cihaz çıkış takvimi biraz değişecek gibi görünüyor. Geçen yıl Optimus G Pro Şubat ayında duyuruldu ve Nisan ayında piyasaya çıktı. G2 sonbaharda piyasaya sürüldü. Bu yıl, tanıtılan G Pro 2?de muhtemelen geçen yılki Optimus G Pro gibi aynı zamanda piyasaya çıkacak. Ancak G3 tarafında bir iki ay kadar bir sapma olacağını söyleyebilirim. Tabiki son sözü Güney Koreli şirket söyleyecek ancak, piyasaya sürülmeye hazır bir G Pro 2 cihazı var ve bu yüzden G3 modelini biraz bekletecek düşüncesindeyim.Daha Fazlası için Kaynak


Kaynak