Google, 64-Bit destekli Android 4.5 üzerinde çalışıyor!
Google 2013 yılının Ekim ayında Android 4.4 KitKat sürümünü açıklayalı aradan dört ay geçti. Ancak 4.4. KitKat'dan sonraki yeni sürüm numarasının ne olacağı merak ediliyordu. Yeni sürüm hakkında bugün ortada dolaşmaya başlayan dedikodulara bakılırsa şirketin Android'in bir sonraki sürümü üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Yeni sürümün Android 4.5 adıyla çıkacağı ve çok yakında Nexus cihazlara test amaçlı yükleneceği konuşuluyor. Bir başka önemli bilgi de son sürümün Android'li cihazlar için 64-Bit işlemci desteği getireceği bildirilmiş. Eğer söylentiler doğru çıkarsa Android 4.5, 64-Bit işlemciler ile uyumlu hale gelecek ve bizlerde yakın gelecekte 64-Bit işlemcilere sahip farklı Android cihazları görebileceğiz.

Ayrıca 64-Bit desteğine sahip olacak olan Android 4.5'in Mayıs veya Haziran 2014'de açıklanması bekleniyor. Yine söylentilere göre Nexus 6, Android 4.5 ve aynı zamanda 64-bit işlemci ile gelecek. Ama unutmayalım bu konuda herhangi bir resmi kaynak ve belge bulunmuyor. Bu yüzden çok ciddiye almanızı istemiyoruz. Ancak Google'ın Android 4.4.KitKat'dan sonra yeni sürüm çıkarma olasılığı yüksek olduğundan, bu iddiaların gerçekleşmesi hiç de yabana atılacak bir durum değil.


Kaynak