Ülkemizde bilişim sektörü giderek daha da gelişiyor ve firmaların maliyet kalemlerini düşüren gelişmelere tanık olabiliyoruz. Bugün firmaların yönetilebilirlik konusunda dünden daha hızlı ve esnek olmaları gerekiyor. Bu anlamda yapılacak bir inovasyon, firmaların rakiplerinden öne geçmelerini sağlayabilecek düzeye gelmelerini mümkün kılabilir. Bu anlamda firmaların bilgi ekonomisinin gereklerine uygun hareket etmeleri gerekiyor. Buda bilişim çalışmalarını odak noktalarına almaları anlamına geliyor.
Ekinci Soft bu noktada firmalara özel programların yazılması, web tasarım ve yazılım işlerinin yapılması, Google analiz ve rapor sunumlarının gerçekleşmesi, arama motoru optimizasyonu ve pazarlamasının gerçekleştirilmesi, hatta henüz firmasını internete taşımamış KOBİ ve benzeri nitelikli şirketlere, e-ticaret çözümleri sunmaktadır.

Ekinci Soft, firmaların yeni ekonomik düzene ayak uydurma noktasında ilk evreyi ifade eden web tasarım ve yazılım işlerini deneyimli ve tecrübeli ekibi tarafından gerçekleştirmektedir. Bununla da yetinmeyen Ekinci Soft, firmaların internet üzerinden hedef kitleye ulaşması için SEO ve Adwords hizmetleri vererek, müşterilerine sonuç odaklı çözümler sunmakta, onlara müşteri kazandırmak için çalışmaktadır. Firmaların kendi ihtiyaçları doğrultusunda gerek duydukları yazılımları da üretebilen Ekinci Soft, müşterilerin memnun kalacakları işlere imza atarak, bilgi ekonomisindeki kalıcılığını Ar-Ge faaliyetlerinden vazgeçmeyerek sağlamaktadır.