Fransız GSM operatörü SFR, Samsung'un amiral gemisi cihazları Galaxy S4 ile Galaxy Note 3'e Android 4.4 KitKat güncellemesinin Ocak ayı sonlarında dağıtılabileceğini açıkladı.


Hâlen Android 4.3 güncellemesinde yaşanan sorunlarla boğuştuğu için Android 4.4 KitKat güncellemesi konusunda resmi bir açıklama yapmamış olan Samsung'un iki popüler cihazı Galaxy S4 ile Note 3'ün 2014 Ocak ayının sonlarında bu güncellemeyi alması bekleniyor. En azından Fransız GSM operatörü söz konusu cihazlara Ocak sonunda bu güncellemeyi dağıtacağını açıklamış durumda.


SFR kendi resmi blog sitesinde yayınladığı kısa bir mesajda, Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için KitKat güncellemesinin Ocak sonu ve Şubat başında dağıtılacağını bildirdi. Yapılan açıklamada güncellemenin tam olarak hangi tarihte başlayacağıyla ilgili bir bilgi verilmemiş olsa da, SFR'nin açıkladığı bu yaklaşık tarihe de kesin olarak güvenmemek gerektiğini size hatırlatmak isteriz.


Ancak söz konusu güncelleme gerçekten de Ocak sonlarında Fransa'da dağıtılırsa, Türkiye'deki Galaxy S4 ve Note 3 sahipleri de aşağı yukarı aynı zamanlarda güncellemeyi görmeye başlayabilirler. AndroidPIT olarak sizi gelişmelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.


Kaynak