Her yıl Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi (MWC) kapsamında dağıtılan Küresel Mobil Ödüller'in bu yılki sahipleri açıklandı. Şirket krizde olmasına rağmen HTC'nin popüler telefonu HTC One, yılın en iyi akıllı telefonu seçildi.

[***8203;IMG]
© MWC, AndroidPIT
İşte teknoloji dünyasının muammalarından biri: Neredeyse tüm uzmanların bayıldığı, birçok ankette en iyi akıllı telefon seçilen HTC One, yeterince satılmadığı için üretici şirket HTC uzun zamandır mali bir krizin pençesinde boğuşuyor. HTC'nin geleceğine dair spekülasyonlar devam ededursun, HTC One bir ödül de Barselona'daki MWC etkinliğinde kazandı.

HTC One, MWC kapsamında verilen Küresel Mobil Ödüller'de en iyi akıllı telefon dalında ipi göğüsleyerek 2013'de bu ödülü kazanan Samsung Galaxy S3'ten bayrağı devralmış oldu.

Ödül kapsamında en yenilikçi üretici olarak LG G2 modeli ile ülkemizde de iyi bir satış grafiği yakalayan Güney Kore firması LG seçilirken, en iyi giriş seviye telefonu Nokia Lumia 520 seçildi. Ödül jürisine göre yılın en iyi tableti ise Apple tarafından üretilen iPad Air oldu.

SÖZ SİZİN: 2014 yılında piyasaya çıkan cihazların dahil edilmediği yarışmayı biz de AndroidPIT okurları arasında tekrarlayalım dedik. Sizce geçtiğimiz yılın en iyi akıllı telefonu hangisiydi?


Kaynak