IDC ve Gartner tarafından açıklanan son raporlara göre, 4. çeyrekte de PC pazarının lideri olan Lenovo, böylece 2013 yılının tamamında PC pazarının açık ara dünya lideri olmuş oldu.

IDC verilerine göre 2012'nin 4. çeyreğinde %16,1 pazar payı elde eden Lenovo, yıldan yıla %9 büyüme ile 2013'ün 4. çeyreğinde %18,6 global PC pazar payı elde etti.

Gartner raporlarına göre Lenovo, 2013'ün 4. çeyreğinde %18,1 pazar payına ulaştı.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Yang Yuanqing, "Lenovo olarak PC pazarında açık ara dünya lideri olmaktan çok gururluyuz. Müşterilerimize desteklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Kârımızı devamlı olarak artırırken pazarın üzerinde performans sergilemeye devam ediyoruz. Biz, global olarak PC?de büyüme, kar ve yenilik için uygun pazarlar olduğunu kanıtladık. Lenovo'nun bu ivmeye devam edeceğine, pazardan daha iyi performans sergileyeceğine ve giderek daha da yükseleceğine eminim. PC'deki liderlik pozisyonumuzu güçlendirdiğimiz gibi pazarda büyük bir değişimi de kucakladık. PC+ çağında hızla yol alan Lenovo, PC'de birinci, yeni girdiği PC + tablet kategorisinde ikinci ve yine yeni girdiği akıllı cihazlarda (PC'ler, tabletler ve akıllı telefonlar) ise üçüncü sırada. PC'deki güçlü ve tutarlı performansımız bize bu yeni alanlarda yatırım ve büyüme için temel oluşturdu. Net bir strateji, yenilikçi ürünler, verimli bir iş modeli ve küresel ekibimiz ile sadece uzun dönemdeki hedefimiz olan PC+ alanında lider marka olacağımıza değil, aynı zamanda dünyadaki en saygın teknoloji şirketlerinden biri olacağımıza da eminim" dedi.


Kaynak: https://webinyo.com/pc-pazarinda-2013...#ixzz2qMrI8uEY


Kaynak