Dünyada en çok tercih edilen içerik yönetim sistemi WordPress'i avantajlı kılan özellikler nelerdir? Bu konuda detaylı olarak bu soruya cevap bulabilirsiniz. Bir websitesi oluşturma aşamasında olan, fakat hangi sistemi kullanacağı konusunda kararsız kalmış arkadaşlar için faydalı bir anlatım olacağını umuyorum.

Bir websitesi oluştururken bazen özel sistemlerden yararlanılır. Örneğin; basit fakat etkili bir broşür sitesi için Weebly ya da Portal siteleri için Joomla tercih edilebilir. Bununla birlikte, İçerik Yönetim Sistemi (CMS) olarak hepimizin diğer sistemlerden daha çok tercih ettiği WordPress.

İlk kez 2003 yılında piyasaya sürülen WordPress o zamanlarda blog amaçlı olarak kullanılan ve Joomla, Drupal gibi sistemlere göre daha geride olan bir sistemdi. Fakat günümüzde bu değişti ve şuan WordPress, hemen hemen her kategoriye uygun bir website tasarımına imkan sağlamakta.

Bir websitesi için neden en iyi seçim WordPress? İşte size 10 neden:

1- Göz kamaştıran standart özellikleri ile hazırlanmıştır.

2- Diğer sistemlere göre öğrenimi ve kullanımı daha kolay, daha pratik.

3- Tema konusunda alternatifleriniz daha fazla ve her site kategorisine uygun tema kolaylıkla bulunmakta.

4- Ticari ve reklam siteleri için kaliteli eklentiler ve reklam yerleşim kolaylıkları sunmakta.

5- Mükemmel eklentileri mevcut ve kolaylıkla eklentileri yükleyip kullanabiliyorsunuz.

6- Güncellemelerden anında haberdar oluyorsunuz.

7- Destek konusunda çok büyük bir kitleye sahip. Kolaylıkla destek alabiliyorsunuz.

8- All in Seo Pack ve Google Xml Sitemap ile Seo konusunda bir adım öne geçiyorsunuz.

9- Açık kaynak kodlu bir sistem olduğu için ücretsiz. Bazı tema ve eklentiler ücretli fakat çok kaliteli bir görünüme sahip bir site için bile uçuk rakamlar ödemenize gerek yok.

10- Blogger platformunda halen 1 numara.

Kaynak: Arzunet.Com