Google'ın Ağustos ayı başında çıkardığı Google Now Launcher yazılımı sayesinde, Android cihazlar Nexus modellerle benzer arayüze dönebiliyor.Google'ın mevcut ürün gamındaki en son akıllı telefonu Nexus 5 başta olmak üzere tüm Nexus ve Google Play Edition cihazlarda kullanılan Google Now Launcher, uygulama olarak Ağustos ayı itibariyle diğer tüm Android cihazlara gelmişti.

Google Play Store'dan indirebileceğiniz Google Now Launcher sayesinde, Android 4,1 Jelly Bean ve üzeri işletim sistemine sahip akıllı telefon ya da tabletiniz, Nexus modelleri gibi bir ana ekran ve menü görünümüne kavuşuyor.

Hız olarak Nexus tabanlı cihazlara yaklaşabilen ürün, RAM kullanımına da az da olsa olumlu olarak etki edebiliyor. Özellikle TouchWiz gibi hantal launcherlardan sonra iyi geldiğini söyleyebiliriz.

Cihazınız daha da hızlanacak!

Sade ve hızlı yapısının yanı sıra sevilen mobil asistan Google Now entegrasyonu ile dikkat çeken launcher, birçok otorite tarafından Android için geliştirilmiş en iyi launcher olarak görülmekte. (Zaten Android'in referans launcheri olduğu için doğal olarak zaten en uyumlu olanı bu.)

Google Now Launcher'ı buradan indirebilirsiniz.

Google Now Launcher'ı nasıl kuracağınız ve nasıl bir görünüme geçtiğini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

scriptaccess" value="always">

kaynak