Opera Türkiye'nin sunumu ile Opera 24 Final İnternet Tarayıcısı, Yeni Özellikleri ile Karşınızda
Opera 24 kullanıcıların seveceği güzel ve yeni bir özellik ile yayınlandı. Sekme Ön izleme olarak adlandırılan bu özellik, eski Opera kullanıcılarının aslında aşina olduğu bir özellik. Fakat eski sürümlerde sekme ön izlemeleri ufak bir açılır pencere içerisinde görünüyordu. Fakat şu an biraz daha geliştirilmiş olarak karşımızda.

Örneğin gün içerisinde birçok sayfa geziniyorsunuz ve zaman zaman bulunduğunuz sekmeden ayrılmadan diğer sekmelere bakmanız gerekiyor. Bu bir alışveriş sitesi ya da Facebook, Twitter gibi sürekli güncellenen bir sosyal ağ da olabilir. Oepra’nın yeni sekme ön izleme özelliğini kullanarak, imleci arka plandaki herhangi bir sekme üzerine getirdiğinizde ilgili sekmenin büyük bir ön izlemesi ekranda belirecek. Bu da size çok daha hızlı ve işlevsel bir gezinim imkanı sunacak.

Sekme ön izlemelerini kullanmak istemiyorsanız ayarlar sayfasından Tarayıcı => Sekme ön izlemelerini göster ayarını devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır.


Şayet biraz daha deneyimli bir kullanıcı iseniz ve ön izlemelerin görünme süresinde bir değişiklik yapmak isterseniz; deneyimli kullanıcı ayarlarını aktifleştirdikten sonra, Milisaniye cinsinden ilk sekme önizleme gecikmesi ayarı ile istediğiniz değeri verebilirsiniz.


Bunun yanı sıra eğer Windows işletim sürümü kullanıyorsanız ve yüksek çözünürlüklü veya HİDPi destekli bir monitöre sahipseniz, bu sürüm ile çok daha yüksek çözünürlüklü bir gezinti elde edeceksiniz.


Windows kullanıcılarının bunu seveceğinden eminiz.Ufak bir değişiklik de özel pencere görünümünde yapılmış. Birçok kişinin gizli pencere olarak bildiği ve gezinim sonrası arkada herhangi bir veri bırakmayan bu moda geçildiğinde pencere rengi siyah olarak yeniden düzenlenmiş. Denemek için Ctrl+Shif+N kısayolunu kullanabilirsiniz.Opera 24′de yapılan değişiklikler elbette bu kadar da değil. Tüm değişiklik listesine ulaşmak için bu bağlantıyı[/url] inceleyebilirsiniz.

Kaynak : Operaturkiye.net

Opera 24 İndir :


* Opera Stable for Windows[/url]
* Opera Stable offline package for Windows[/url]
* Opera Stable for Mac[/url]