ASUS, daha soğuk, daha sessiz ve hızlı performans sağlamaları için yeni AMD Radeon R9 290X ve R9 290 grafik işlemciler ve ASUS'a özgü DirectCU II teknolojisi ile donatılan iki yeni ekran kartı R9 290X DirectCU II ile R9 290 DirectCU II'yi tanıttı.

Dahili ASUS DirectCU II teknolojisine sahip olan R9 290X ve R9 290, referans tasarıma kıyasla %20 daha soğuk ve 3 kat daha sessiz çalışıyor, yani daha az gürültüyle daha hızlı oyun performansı sunuyorlar. R9 290X 1050MHz, R9 290 ise 1000MHz çekirdek hızına sahip. Her iki kart da 4GB?lık süper hızlı GDDR5 video bellekleri sayesinde oyunseverlerin oldukça yüksek çözünürlük ve ayrıntı seviyelerinde nefes kesen aksiyonun tadını çıkarmalarını sağlıyor.

Yeni kartın sahip olduğu diğer özellikler arasında olağanüstü kararlılık ve azaltılmış gürültü için ASUS'a özgü DIGI+ voltaj düzenleyici modüller (VRM'ler) ve grafik işlemcilerden maksimum performans elde ederek kullanıcıların oyunlarını yayınlamalarını sağlayan kullanımı kolay GPU Tweak aracı bulunuyor; gerçek zamanlı grafik ayarı ve canlı yayın akışı hiç bu kadar kolay olmamıştı.ASUS'a özgü DirectCU II termal ve CoolTech fan teknolojileri ile daha hızlı ve daha sessiz oyun performansı

DirectCU II, ASUS'a özgü yenilikçi bir termal teknolojisi. Bu teknoloji ile 10mm?lik bakır soğutma boruları kartın grafik işlemcisine doğrudan temas ederek ısının hızla ve oldukça verimli bir biçimde dağıtılmasını sağlıyor.

Soğutmayı daha da arttırmak için hem R9 290X DirectCU II hem de R9 290 DirectCU II, referansa kıyasla %220 daha büyük radyatörlere sahip. Her iki kart da benzersiz CoolTech fanlar ile donatıldı. CoolTech fan, içte radyal, dışta çiçek tipi kanat yapısı ile hibrit kanat ve yatak tasarımı sayesinde soğutmayı hızlandırmak ve çok daha istikrarlı bir grafik performansı sağlamak için çok açılı hava akışı sağlıyor.

ASUS'a özgü tüm bu yenilikler sayesinde R9 290X DirectCU II ve R9 290 DirectCU II, referans alınan kartlara kıyasla %20 daha soğuk ve üç kat (3X) daha sessiz çalışıyor; böylece oyunseverler AAA oyunları oynarken çok daha az gürültü ile daha hızlı ve kararlı performansın tadını çıkarıyorlar.

Hem R9 290X hem de R9 290 DirectCU II kartlar, oyunseverlerin Performans modu ile hızlı, kararlı ve kesintisiz ya da Sessiz modu ile gürültü seviyesi oldukça düşük oyun performansı arasından seçim yapabilmelerini sağlayan dahili birer BIOS anahtarı da içeriyorlar.Saf güç kaynağı ile geliştirilmiş saf oyun performansı

R9 290X DirectCU II ile R9 290 DirectCU II, referans tasarımlara kıyasla gürültüyü %30 azaltırken güç verimliliğini %15 arttıran sekiz fazlı DIGI+ VRM de dahil olmak üzere ASUS'a özgü birçok teknoloji içeriyor. DIGI+ VRM ayrıca voltaj düzenleme torelansını genişletiyor, referans ürüne kıyasla toplam kararlılık ve kullanım ömrünü iki buçuk kat (2,5X) arttırıyor.

ASUS, DIGI+ VRM'yi en üstün kalitede bileşenlerle tasarladı. DIGI+ VRM, oldukça zor aşınan polimerize organik yarı-iletken kapasitörler (POSCAP'ler) ile üretildi ; yani bu ekran kartları uzun ömürlü olacak şekilde tasarlandılar.

Kolay ve güvenli ince ayar, basit streaming ve hızlı renk özelleştirme

R9 290X DirectCU II ve R9 290 DirectCU II, video-bellek saat hızları, fan hızları ve güç tüketimi eşikleri üzerinde hızlı, basit ve güvenli kontrol olanağı sunarak kartların grafik işlemcilerinden maksimum verim alınmasını sağlayan ASUS'a özgü GPU Tweak ayarlama aracını da içeriyor.

Ayrıca, GPU Tweak Streaming aracı sayesinde kullanıcılar ekrandaki görüntüleri gerçek zamanlı olarak Internet üzerinden paylaşabiliyorlar; böylece diğerleri oynadığınız oyunları canlı olarak izleyebiliyor. Dahası, streaming penceresine başlık, kayan metin, resim ve webcam görüntüleri de eklemek mümkün.

R9 290X DirectCU II, bir Renk Uyum Kitine de sahip. Kitin içinde bulunan kullanımı kolay kırmızı ve altın rengi metalik çıkartmalar, kullanıcılara kendi stillerini uygulama özgürlüğü sunuyor.

R9 290X DirectCU II dünya çapında satışa sunulurken R9 290 DirectCU II Ocak 2014'ten itibaren raflarda yerini alacak. Daha fazla bilgi için lütfen yerel ASUS temsilciniz ile iletişime geçin.Kaynak: https://webinyo.com/asus-r9-290x-ve-r...#ixzz2qZAbJidG


Kaynak