Apple iPhone 6, anakart görseli 1GB RAM’i doğruluyor.

9 Eylül tarihinde Apple, ABD Cupertino’da Flint Center’da etkinlik düzenleyerek, büyük bir heyecanla akıllı telefon meraklıları tarafından beklenen iPhone 6 adındaki yeni cihazını resmi olarak duyuracak. Bu yeni akıllı telefon iddialara göre 4.7″ ve 5.5″ olmak üzere iki farklı ekran büyüklüğü ile gelecek.

Yine kesin olmayan bilgilere göre iPhone 6′nı ekran çözünürlüğü 1472×828 piksel olacak. Yonga seti olarak ise 2Ghz civarında saat hızına sahip çift çekirdekli işlemcili 64-bit ARMv8 mimarisinde Apple A8 yonga seti içerecek. 16GB/32GB/64GB/128GB olmak üzere farklı dahili veri kapasitesi içeren versiyonlar sunulacak.

Bir çok kez bu yeni akıllı telefonun kaç GB sistem belleği içereceğine dair iddialar gelmişti. Bazı kaynaklar 2GB’a işaret ederken, bazı kaynaklar da iPhone 5/5S’de olduğu gibi yine 1GB ile geleceğini iddia ediyor.MacRumors forum üzerinden gelen bir görsel ise iPhone 6′nın 1GB sistem belleği içereceği yönünde.

Apple A8 yonga setinin de yer aldığı anakart görseli ortaya çıkarken, yonga seti üzerinde kırmızı dikdörtgen içerisinde yer alan numaralardan 8. sırada 8 rakamını yer aldığı görülüyor ve bu rakamın 1GB RAM’e işaret ettiği belirtilmekte. Eğer B rakamı yer alsaydı iPhone 6′nın 2GB RAM ile geleceğini söyleyebilirdik.

Bakalım bu bilgi doğru çıkarak, Apple yeni akıllısını 1GB RAM ile mi sunacak.

Kaynak: iPhone 6 1GB RAM İle Gelecek