Blogger Tarafından Blogunuzun Silinme Nedenleri


Blogger yardım forumlarında bu sıralar sık karşılaştığım bir soru başlığını sizler ile paylaşmak istiyorum. Blogum Silinmiş Nedeni Ne Olabilir? Blogger Hesabım Kapatılmış... Blogger Blogum Görünmüyor. Bu soruların tamamının yanıtı ürettiğiniz içeriğin Google tarafından zararlı bulunması ve buna bağlı olarak Blogger blogunuzun silinmesidir.


Blogger Tarafından Blogunuzun Silinme Nedenleri

Blogger, Google tarafından ücretsiz ve reklamsız olarak sunulan bir blog servisi fakat bu sservisten yararlanabilmek için Google politikalarına ve yayıncılık ilkelerine bağlı kalmanız gerekiyor. Eğer politikaların ihlal edildiği tespit edilirse Blogger servisi blogunuzu tamamen silebilir yada Blogger hesabınızı tamamen kapatabilir. Bu durumu düşmemek ve tüm emeklerinizin boşa çıkmaması için ücretsiz kullanırken okumadan geçtiğiniz şartları kabul ediyorum sözleşmesine uymak zorundasınız. Farkında olmadan kural ihlali yaparsanız tüm emekleriniz boşa gidebilir bu sebeple Blogger sözleşmesinde bulunan silinmeye neden olan gerekçelere göz atmanızı tavsiye ederim.

Blogger Blogunuzun Silinmesine Neden Olacak Gerekçeler :


Nefret Söylemli İçerik Oluşturmak: Bir gruba, ırka, dine, yaş grubuna, cinsiyete, cinsel yönelime karşı nefretle yaklaşım, aşağılamaya çalışan ya da şiddet eylemlerine neden olabilecek içerik ekleyen, Kimi kurum, kuruluş ve şahısları hedef gösteren içerikleri paylaşan bloglar, Blogger sistemi tarafından silinir.

Telif Hakkı İhlali: Blogunuz telif hakkı kapsamında bulunan içerikleri kaynak göstermeden paylaşıyorsa, kaynak göstermiş olsa bile kaynağın sahibi tarafından şikayet ediliyorsa ve uyarı mesajlarını dikkate almıyorsanız blogunuz, Blogger sistemi tarafından silinir.

Şiddeti Eylemleri ve Fotoğrafları: Şiddet eylemleri, doğal afetler ve buna benzer koşullar altında kalmış insanların, hayvanların fotoğraflarını paylaşırsanız blogunuz, Blogger sistemi tarafından Silahla yaralama ya da kaza sahneleri de bu kategoride değerlendirilir.

Kişisel, Kurumsal Gizli Bilgi Paylaşımı: Habercilik ahlakı içerisine bulunmayan kişisel ve kurumsal gizli bilgi paylaşımında bulunan bloglar, Blogger sistemi tarafından silinir. Cep telefonları, ehliyet bilgileri, kredi kartı numaraları ve sosyal güvenlik numaraları bu kapsamdadır. Ayrıca kişilerin izinsiz çekilen fotoğrafları, şikayet edilmesi durumunda kaldırılmazsa bloglar silinir.

Yasadışı Faaliyetleri Övme ya da Öğretme: Yasadışı faaliyetleri destekleme yada bu faaliyetlerin nasıl gerçekleştirileceğini öğretmeye yönelik üretilmiş içerikler ve bu kapsamda değerlendirilen suçların övülmesi durumunda bloglar, Blogger sistemi tarafından silinir.

Spam İçerik Üretmek: Blogunuz sadece ziyaretçi çekmeye yönelik çalışmalar ile içerik üretiyorsa şikayet edilmesi durumunda bloglar, Blogger sistemi tarafından silinir.

Tehdit ve Tehditte Teşvik Etmek: Bir kişiyi, kurumu, kuruluşu ya da grubu ölümle ya da zarar vermeye yönelik bir eylemle tehdit etmek ya da tehdit etmeye teşvik etmek blogların, Blogger tarafından silinmesine neden olur.

Yetişkinlere Yönelik İçerik: Blogger formatında yasal olarak nitelendirilen yetişkinlere yönelik içerik paylaşılmasına izin verir. Fakat Ayarlar >> Diğer seçeneğinde bunu belirtmeniz gerekir.

Alıntı: https://www.bloggerdersleri.com/2013/...n-silinme.html


Kaynak