WordPress Güvenlik Önlemlerinde Kullanabileceğiniz Eklentiler


Bu eklentiler ile WordPress brute force, sql injection, vs saldırılardan sizleri koruyabileceksiniz. Her zaman WordPress'in güncel sürümlerini kullanın, güvenlik açığı oluşturabilecek, ne olduğu belirsiz sitelerden eklenti, tema ve WordpPess kurulum dosyası indirmeyin. En Güzeli Her zaman yapımcısının sitesi veya resmi eklenti sayfası: WordPress'in eklenti sayfasından indirebilirsiniz. WP Giriş Güvenlik

Bilinmeyen bir IP adresi ile oturum açmaya çalışılırsa bu eklenti kullanıcının kayıtlı e-posta adresine bir doğrulama e-postası gönderir. O e-posta da bir bağlantıyı tıklayarak ip adresini doğrular ve sadece o kişi giriş yapar.WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress Firewall Güvenlik Duvarı

Sitenize erişim elde etmek için hackerlar için sık kullanılan yolu sitenize istekleri kötü niyetli kod gömmeye çalışanlar olabilir
Bir örnek olarak, bir hacker internetten bir istek göndererek veritabanı için bir yönetici kullanıcısı eklemek için kod ekleyebilirler. Bu aynı zamanda bir SQL Injection Saldırısı olarak bilinir.
WordPress Firewall 2 eklentisi bu tür saldırıları durdurmada yardımcı olacaktır.


Resmi Eklenti Sayfası : https://wordpress.org/extend/plugins/...ss-firewall-2/
Sucuri WordPress Güvenlik Eklentisi

Sucuri sadece bir güvenlik eklentisinden daha fazlasıdır. Aslında, WordPress'in muhtemelen en az bilinen ürünlerden biridir.
Sucuri virüslü web sitelerine kadar temizlik konusunda uzmanlaşmış bir firmadır.


Sucuri WordPress Güvenlik eklenti sayesinde WordPress sitesi korumak için önleyici eylem alabilir ve saldırı endikasyonlar için sitenizi tarayabilir.
Sucuri WordPress Güvenlik eklentisi ekleyerek güvenliği geliştirir:

  • Bir Web Application Firewall
  • Bütünlük Kontrolü
  • Denetim Günlüğü ve Etkinlik Bildirimi,
  • Server Side Tarama

Wordfence

Wordfence eklentisi WordPress çekirdek dosyalarını, temaları ve eklentileri bütünlüğünü denetler. Ayrıca kötü amaçlı yazılım için sitenizi tarar ve phishing URL, arka planda virüs enfeksiyonlarını tarar.
Ülke engelleme güvenlik risk profili azaltmanın etkili bir yoludur. Sitenizin belirli bir coğrafi bölgeyi hedefliyorsa sitenize erişmesini diğer ülkelerde engelleyebilirsiniz.


Eklenti Sayfası : 301 Moved PermanentlyKaynak