My Little Pony çizgi filmini özellikle küçük çocuklar arasında bilmeyeni yoktur. Bilhassa kız çocuklarının fenomeni konumundaki My Little Pony karakterlerinin başını çektiği tüm oyunlar derlenerek My Little Pony Oyunları sitesinde bu küçük takipçilerinin hizmetine sunuldu. İnternetten indirmeden online olarak oynanacak olan flash Pony oyunları ile televizyonda izlemeye bayıldıkları bu kahramanların oyunları ile afacanlar hoşça vakit geçireceklerdir.
My Little Pony karakterlerinin özellikle maceralarından oluşan flash oyunlar arasında, pony boyama, pony bakımı, pony yapboz ve pony makyaj oyunları da dikkati çeken diğer kategorileri oluşturmaktadır. İnternetteki tüm Pony Oyunları derlenerek nezih bir ortamda küçük afacanların beğenisine sunuldu. Pony oyunu nerede oynanır denilince ilk akla gelecek bir platform oluşturulmaya gayret gösterildi.

Ayrıca son zamanlarda özellikle Amerika'dan yayılan My Little Pony karakterlerinin insan görünümlü olan Equestria Girl (My Little Pony kızları) gerek oyuncak marketlerde ve gerekse çizgi film olarak bayağı ilgi gördü. My Little Pony Kızları oyunları içinde sizlere Equestria Girl çalışmasını tavsiye ediyoruz. My Little Pony karakterlerinin oyunlarının yegane oynanacağı mekana hepinizi bekliyoruz.