İyi Günler
Başlıktada Belirrtiğim Gibi Sıfır Server Kurulumu Hakkında Bilgi Almak İstiyorum

İlk Olarak Serverin Özellikleri : 2GB RAM 100GB HDD'si Vardır.
(Server Evimdedir Benim Yanımda Yani)
Sorularım ;

1-)NS Kurulumlarını Nasıl Yapacağım yani Kendi NS mi Nasıl Açacağım Ve Domainimi Bu NSye Nasıl Yonlendireceğim.

2-) Servere CentOS 6.3 Kurağım Hangi Kurulumda Hangi Alanda Kullanılacak Bölümünde Hangisini Seçeceğim (Resimdeki Bölümlerden Hangisi)

2-)Daha Sonra CentOS Kurduk Diyelim ..::Kdump::.. Kurulumu Yapmam Mümkün Mü ?*

3-)CentOS MS-Dos Tabanlı Diye Biliyorum (server için olan sürümü) Ben Buna Siteme Host Vermek İçin NginX mi Kurmam Gerekiyor ?

4-) Mysql Apachee ve Diğer Programlarıda Kurduk Her Şeylerini Ayarladık Programların Sonraki Adım Olarak ,

5-)Diyelim Ki NginX veya Hangi Programsa Onu Kurduk Daha Sonra Ne Kuracağız Sıra Panel Kurmaya Mı Geldi Ben Öyle Hatırlıyorum ?

---> Panel Olarak CentOS Web Panel Diye Bir Şey Çarptı Gözüme Bu cPanel Plesk Gibi Bir Şey Mi ? Eğer Bu cPanel Plesk Gibi Bir Panelse Kurmamı Önerir Misiniz?
Yada Plesk'in 9.5.4 Sürümünü Ücretsiz Kullanabiliyoruz Diye Biliyorum Onu Mu Kurayım Yoksa Kloxo HostinABox Panelini Mi Kurmalıyım Panel Kurulumu Bittikten Sonra Tamam Diye Biliyorum Şimdi Panele Nasıl Erişeceğim Ve Kendi Domainime Host Vereceğim Host Verincede FTP ye Nasıl Dosya Atacağım

Lütfen En Kısa Sürede Yardımlarınızı Bekliyorum

Yardım Edenlere Şimdiden Teşekkürler

Dipnot : Server Ticari Amaçlı Değil Kendi Domainlerimi Barındırmak İçindir...

Kaynak: Sıfırdan Server Kurulumu