Peki bu sitelere para nerden geliyor ??

Ptc sitelerine paralar nerden geliyor?
Ptc siteleri genel olarak reklamcılık üzerine kurulmuştur. Sürekli reklam verenler oldukça o ptc sitesi kolay kolay kapanma noktasına gelmez diyebiliriz. Tabi iş sadece reklam verenle olmuyor. Tıklayıcılar yani bizler reklam verenlerin reklamlarına tıkladıkça bir döngü gerçekleşiyor. Böylece alan memnun satan memnun gibi bir durum ortaya çıkıyor.


Ptc siteleri ile yeni tanıştım ne kadar para kazanabilirim?
Ptc sitelerinde yeni olan arkadaşlar için ilk öneri scam listesini yani ödeme yapmayan siteler listesini gözden geçirmesidir. Bu sitelere üye olup vakit kaybetmemesidir. Ptc sitelerinin %99 u ödeme yapmamaktadır. Yani emeğinizin karşılığını alamazsınız. Bu blogda sizler için ptc sitelerini inceleyip paylaşıyoruz. Büyük ölçüde ödeme yapan siteleri sizlerle paylaşıyoruz. Scam sitelerin sayısı gün geçtikçe artıyor o yüzden yeni açılan bir ptc sitesine yatırım yapmak pek uygun gözükmüyor.
Ptc sitelerinizden elde edeceğiniz kazanç sizin online olma sürenize, sitelerin scam olup olmama ihtimaline ve sizin yatırım yapıp yapmama ihtimalinize bağlıdır.

İstendiği takdirde ayda $100 ve üzeri net gelir sağlanabilir ama bunu yapmak deneyim ister . Referans kiralama, referans satın alma ya da direk referans bulma. Gibi olaylar sizin kazancınıza büyük etki eder.

Referans Nedir?
Referans İngilizcesi referral kelimesi sizin siteye davet ettiğiniz kişilere verilen isimdir. Eğer birisi ptc sitesine sizin üye adınızla üye olursa ( referans kısmında üye adınız yazıyorsa ) o kişinin yaptığı tıklamalar size %5 ile %100 arası kazanç şeklinde dönecektir.
Bunun dışında kiraladığınız üyeler rent referral ( kiralık referans) olarak gözükür yine onların tıklamalarından da aynı şekilde para kazanırsınız ama kiralama ücreti ödemeniz gerekir.

Direct Referral nasıl bulurum?
Ptc sitelerinden iyi bir gelir elde etmek için direct referral bulmak neredeyse şart. Bunu nasıl elde edebilisiniz.
1. İlgilenebilecek arkadaşlarınız varsa referral linkiniz ile ptc sitesini davet edin.
2. Reklam verin. Çeşitli ptc sitelerinde direct ref bulmak istediğiniz sitenin reklamını yapın.
3. Ptc Forum sitelerine üye olun. Referans değişimi size en az 1 ref kazandırır.
4. Havuz oluşturun. Hem siz hem havuzunuzdaki üyeler kazansın.
5. Pts(paid to sign up) reklam verin. Direkt refiniz garanti olur aktif olma ihtimali ise belirsiz.

Hesap Tutun
Eğer ptc siteleriyle yeni tanıştıysanız yatırıp yapıp daha çok kazanmak istiyorsanız. Yapacağınız ilk iş hesap tutmak olsun. Eğer hesabınızı bilmezseniz. para kazanıyım derken para kaybedebilirsiniz. Attığınız adımları bir bir takip edin. Hesabınızı güncel tutun.

Biriktirdiğim paraları bankadan çekmeden önce nerde bekleteceğim?
Şimdi birçok ptc sitesi Paypal ve Alertpay ile çalışıyor. Paypal Türkiye'de çeşitli banklara ödeme yapıyor. Paypal'a üye olup bir hesap açıyoruz. Ptc sitelerinde biriken miktarları paypal'a aktarıyoruz. Buradaki paramız silinmiyor ya da kaybolmuyor. Yalnız bankadan parayı çekebilmek için paypal kredi kartı numarasını istiyor hesabınızın size ait olduğunu ispatlamak için. Kredi kartı numarasını girdikten sonra onay kodu geliyor bankadan onay kodunu yazdığımızda hesabımız onaylı oluyor. Online alışverişte ya da fatura vs ödemede de kullanabilirsiniz.

Scam site ne demek?

Scam siteye ödeme yapmayan site de diyebiliriz. Siteye scam denebilmesi için çeşitli sebepler var.
1. Ödeme yapmaması,
2. Üyeleri banlaması,
3. Üyelerin hesaplarını - yönde değiştirmek,
4. Sitenin çok sık kapanması- açılması,
5. Direct reflerin silinmesi,
6. Sitenin bir foruma sahip olmaması,
7. Adminin support ticketlara(sebepsiz yere) 48 saat içinde cevap vermemesi,
8. Ödemelerin söylenen zamanlarda yapılmaması, çok gecikmesi, sadece bir kaç üyeye ödeme yapılması,
9. Cashout'un yüksek olması (örn: $50 - $1000),
10. Per Clickin $0,03 ten yüksek olması (örn: $0,1 - $1),
daha maddeler eklenebilir ben daha önemli olanları yazdım. Bu maddelerden herhangi birine sahip bir ptc sitesi bizim görüşümüze göre bir scam sitedir.

Kaynak: Ptc Sitelerine Para Nerden Geliyor?