WordPress SEO


şu an için dünyada bir anket yapılsa galiba kullanılan blog sistemlerinden en çok oyu WordPress alır. Küçük büyük herkesin bildiği Wordpress Seo'da sınırsızdır ve Google WordpRess'i çok sever Bu söylenenlerin hepsi tabii ki doğru ama unutulan birşeyler var sanki? Çoğu blog kullanıcısı WordPress'i kurar kurmaz başarı elde edeceklerine inanıyorlar ama şöyle bir durum var ki onu hala bilmiyorlar. Bu işler o kadar basit değil. Sizlere blogunuzu WordPress ile kurduktan sonra kullanabileceğiniz bazı yöntemlerden bahsedeceğim, tabii ki bu yöntemlerin çoğunu blogger için de kullanabilirsiniz.

WordPress Etkili Seo Yöntemleri

1) SEO çalışmaları yapmaktan korkmayın. Esas blogunuzun yanına paravan bir blog açın ve o blogla da gerçekten ilginenin. Daha sonra güvenilir seo sitelerinde öğrendiğiniz teknikleri paravan sitenizde deneyin eğer olumlu sonuçlar alıyorsanız esas olan sitenizde de gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz. Güvenilir seo siteleri derken şunu demek istedim işini gerçekten iyi bilenler. Mesala ben seozeo, seohocası, kingseo gibi siteleri sürekli takip ederim. Bu sitelerde öğrendiklerimi paravan sitelerde deneyerek öğrenmeye çalışıyorum, siz de bu şekilde yapabilirsiniz.

2) Çalışma yapacağınız anahtar kelimeyi iyi seçin. Yüksek rekabetli kelimelere pek fazla girmenizi tavsiye etmiyorum. Çünkü kısa sürede ve tek başınıza sonuç elde etmeniz neredeyse çok zor diyebilirim. Ayrıca kelime seçimi yaparken tek kelimeler değil de kelime öbekleri şeklinde seçim yaparsanız sizin için daha iyi sonuçlar verecektir diye düşünüyorum. Örneğin; araba değil de araba modelleri şeklinde. Bu madde ile ilgili bu yazıma bakabilirsiniz.

3) En önemli unsurlardan biri de rakipleri analiz etmektir. Blogunuzu açtıktan belirli bir süre sonra artık backlink almanız gerekiyor. Bunun için rakipleriniz ile aynı yerlerden ya da daha kaliteli yerlerden backlink almaya çalışın. Bu şekilde onlarla daha iyi rekabet edebilirsiniz. Ayrıca içerik olarak rakiplerinizden daha iyi içerikler ve daha sık içerikler sunmanızda da büyük fayda var.

4) Yazı içerisinde yer alan anahtar kelimelerinizi değişik renkler ile yazmanız da size uzun dönemde fayda sağlayacaktır. Ayrıca anahtar kelimelerinizi yazarken kalın olarak da yazabilirsiniz.

5) Blogunuzu mutlaka sosyal medyada tanınır kılın. Kısa dönemde bu mümkün olmasa bile facebook, twitter, youtube gibi sitelerden link almaya çalışın. Çünkü bu siteler otoriter sitelerdir ve bu sitelerden alınan linkler çok önemlidir.

6) Kullanmış olduğunuz resimlere mutlaka title ve alt etiketi ekleyin. Görsellerde seo gerçekten size çok önemli trafik sağlayabilir.

7) Son olarak WordPress'in olmazsa olmaz eklentisi All In One Seo eklentisi ile birlikte mutlaka bir site haritası oluşturun. Özellikle yeni sitelerin çabuk indeks alması için sitemaplar çok önemli.

Benim bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Üşenmeden bu yazıyı okuyan arkadaşların da görüşlerini bekliyorum. Herkese selamlar iyi çalışmalar...


Kaynak : https://www.cengizbozdemir.com.tr/wordpre...kleri.html

Kaynak: Wordpress Etkili Seo Teknikleri