1 - En güncel MyBB sıfır kurulum dosyasını resmi sitesinden indirin.

Resmi site: 301 Moved Permanently
Türkçe site: 301 Moved Permanently

2 - İndirdiğiniz Dosyayı Bir Sıkıştırma Programı İle Açınız ve İçindekileri Masaüstüne Çıkarınız.. Daha Sonra Çıkardığınız Klasörlerden "Upload" İsimli Olanın İçindeki Tüm Dosyaları ve Klasörleri FTP Programı Aracılığı İle Sitenize Gönderin.. FileZilla, iyi bir FTP yönetim programıdır, en güncel versiyonunu edinmenizi öneririz. Şu an 3.8.1 sürümdedir.

3 - FTP Programını Açın ve Üstte Yer Alan "Siteismi", "Kullanıcı Adı" ve "Şifre" yazan Kutucuklara Kendi Bilgilerinizi Yazdıktan Sonra ( Bu Bilgiler Aldığınız Bedava Veya Paralı Host Firmaları Tarafından Size Verilecektir, Eğer Verilmediyse Lütfen İsteyiniz ! ) "QuickConnect" Butonuna Tıklayınız

4 - Şimdi Siteye Bağlandınız.. "Upload" Klasörü içindeki Dosyaları Göndereceğimiz Yer aşağıdaki Durumlara Göre Değişmektedir :
a- Eğer FTP aracılığı ile Sitenize Bağlanınca, Sitenizde Host Firması Tarafından Otomatik Olarak Açılan ve Yollanan Hiç Bir Dosya ve Klasör yoksa "Upload" Klasörü içindeki Tüm Dosya ve Klasörleri Direk Yolluyoruz..
b- Eğer "public_html" Adlı Bir Klasör Varsa "Upload" Klasörü içindeki Tüm Dosya ve Klasörleri Bunun İçine Yolluyoruz..
c- Eğer "public_html" Adlı Bir Klasör yokta başka klasörler varsa Lütfen dosyalarınızı Nereye Göndermeniz Gerektiğini Host Sağlayıcınızla Görüşünüz..

5- Tüm Dosyaların Gönderimi Bittikten Sonra :
a- "chmod değerleri" 777 olması gereken dosyaların chmodunu ftp programı aracılığı ile 777 yapın !
chomd değeri 777 olması gereken dosyalar :
./inc/confing.php
./inc/settings.php
./uploads
./uploads/avatars

c- şimdi kurulum başlayacak bu devrede elinizdeki aşağıdaki bilgilerin olması gerekiyor :


Kaynak: MyBB FORUM KURULUMU