Microsoft Sömürüye Devam Ediyor: Windows 7 Desteği de Bitecekmiş

Bilişim teknolojileri ile tanıştığımdan beri irrite oldum şu Microsoft ve onun rezil yazılımlarına. Özellikle Windows ve Office yazılımlarına verilen lisans ücretlerine yazık. Her zaman çıkardığı rezil ötesi işletim sistemi ve office versiyonlarını şişire şişire reklam ediyorlar, her versiyon güncellemesinde de eskiyen versiyonlara verilen lisans ücretleri boşa gidiyor.

Daha yeni XP desteğini çekip de, insanlara Windows 7, 8 aldıran sömürücüler, şimdi de Windows 7 desteğini çekeceklermiş.

Veteknoloji.com'dan edindiğim haberi paylaşıyorum:

Windows Ölüm Fermanını Açıkladı!

Microsoft 2014 yılının ikinci yarısında 2015'in ilk iki haftasında Windows 7'ye destek vermeyi keseceğini duyurdu. Listenin başında ise Windows 7 işletim sistemi geliyor. Daha önce XP'nin fişini çeken Microsoft şimdilerde ise Windows 7'yi hedef almış.

Önümüzdeki yıl Windows 9'u sunmaya hazırlanan Microsoft ancak Windows 7 ile çalışmaya devam isteyen kurumsal müşterilerine ekstra ücret ödeyerek genişletilmiş destek programından 2020 yılına kadar yararlanabileceğini de dile getiriyor. Bu destek açıkların kapanması için yayınlanmış olan yamalar ve güvenlik güncellemelerini kapsayacak.

Windows'un ölüm listesinde adı geçen diğer ürünleri sıralayalım.. Windows Server 2008, Windows Phone 7.8, Windows Storage Server 2008, Exchange Server 2010 ve Dynamics.

Kaynak: https://www.veteknoloji.com/haber/windows...74941.html

Tüm dostları bu lanet olası sömürücülerden kurtulmaya davet ediyorum. Biz kullanılmaya, sömürülmeye gönüllü olduğumuz sürece, bunların böyle uygulamaları hiç bitmeyecek.

Kaynak