Web Tasarım Kursu İle Yapabilecekleriniz
Bu eğitim webmasterlik alanında atılacak ilk adım olup, web tasarım alanında alacağınız eğitimler her ne kadar yetersiz ve kısıtlı imkan sunsada aslında size temelini öğretmektedir. Örnek vermek gerekirse, ilkokula başlayan bir çocuğun okuma yazma öğrenmesi gibidir.

HTML İşaretleme Dili Öğreneceksiniz
Sitemizde sizlere aktarmaya çalıştığım HTML dersleri web tasarım kurslarının ana eğitim alanıdır. Bu kurslarda sıfırdan HTML eğitimleri verilmekte olup, bu öğrendiğiniz HTML işaretleme dili ile basit ve amatörcede olsa web siteler yapacaksınız.

Photoshop, Flash Kısmen CSS
Bildiğiniz gibi web siteleri sadece yazılardn oluşmaz yanında grafik (resim) kullanmak gerekir. Web alanında kullanacağımız resimler ise sitemize göre ayarlanmış, boyutlandırılmış olmalıdır. Bunun için yine web tasarım kursunda sizlere resim düzenleme için Photoshop, hareketli resimler ve bannerler içinde Flash öğretilmektedir.

Dreamweaver İle Pratik Tasarım
Eğitim ilk günleri HTML öğrenme süreci aklınızd kalıcı ve eliniz alışması için not defteri ile yapılsada sonrasında çok keyif alacağınız bir proğram olan Dreamweaver kullanacaksınız. Örnek tablo ekleyeceğinizde onlarca sütun, satır kodları yazmak yerine proğrama kaç sütun, kaç satır ve boyutları girip OK tıklamanızla tablonuz hazır hale gelecektir.

CSS Dersleri Pür Dikkat Dinlemelisiniz
Son yıllard özellikle gereksinim haline gelen CSS sitelerinizi daha güzel ve arama motorlarının istediği formatta tasarlamış olacaktır. O nedenle HTML tek başına bir işe yaramaz. Tamam site yaparsınız ama siteniz çok kaba ve düzensiz görünebilir. CSS ile tablo yapma gereği kalmadan div ile istediğinizi yaparsınız.

Web Tasarım Sonrası Web Proğramlama
Yukardaki web tasarım eğitimini aldık, web tasarımı yapıyor fakat yaptığınız statik ve özelliksiz siteler sizleri tatmin etmiyorsa, şimdi ikinci basamağa çıkma zamanıdır. Web Proğramlama kursu ile web yazılım dile öğreneceğiz. Ücretsiz Web Proğramala kursu yada özel kurslardan yararlanarak PHP yada ASP yada her ikisini öğrenmek sizlere web alanında sınırsız bir imkan sunacaktır.

Veritabanı Bilgisi Öğreneceksiniz
HTML siteler yaparken bilgileri hep kodlar içine ekledik, ama web proğramlama durum farklı bilgileri, veritabanında saklayacağız. Düşünün bir alışveriş sitesi kullanıcılarınızın bilgileri ulu orta olabilir mi? tabiki hayır o nedenle MySQL gibi yaygın bir veritabanı eğitimi alarak web proğramlama alanındada başarı sağlayacağız.

Ücretsiz Web Tasarım ve Web Proğramlama Kursları
İstanbulda yaşayanlar için örnek vermek gerekirse, yaygın olarak hizmet veren İsmek kurslarından yararlanabilirsiniz. Ücretsiz ve MEB onaylı sertifika imkanı sunan bu kurslardan yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki linklerden bilgi alabilirsiniz. Sorularınız varsa iletin biraz sohbet edelim.

Kaynak: Webmaster Adaylarının İzlemesi Gereken Yol