Bilgisayara, Windows'a, Yazılımlara, Web Sayfasına Yeni Yazı Tipleri Eklemek

Bugün ilkokul 1. sınıfı bitiren kızıma tatilde de biraz alıştırma yapıp okuma yazma çalışmalarından iyice uzak kalmaması için el yazısı fontu ararken, içeriği sırf yazı fontu paylaşımı ve bilgi birikimi oluşturmak amacıyla kurulmuş gayet faydalı bir web sayfasına rastladım. Hem bilgisayarımızdaki işletim sistemleri Windows, Linux, Mac Os'a hem de içindeki Word, Excel, OpenOffice, Libre Office gibi yazılımlara yazı fontları ekleyebileceğimiz harika bir arşiv barındıran siteyi burada tanıtıp, takipçilerimizin de yararlanmasını istedim.

Siteye el yazısı fontu bulmak için yaptığım arama sonucunda ulaştım. Sırf El yazısı kategorisinde bile alternatif fontları görünce çok memnun kaldım. Diğer yazı tiplerini de incelemeden edemedim. Özellikle web sayfalarımızda, forumlardaki profil resimlerinde, imzalarımızda veya mesajlarımızda kullanacağımız hemen her konuda resimli yazı fontları da ihmal edilmemiş. Aşk forumundan, kişisel bloglara; her web sayfası sahibinin yararlanması gereken bir arşiv.

Bilgisayarlarında fikirlerini ofis proğramları ile yazanlara da epeyce alternatifler mevcut. İster işletim sistemizin yazı fontu ayarlarına direkt kaydedin, isterseniz başta Word gibi ofis proğramlarınıza yükleyin. Bu sitede sizin için de epeyce yazı fontu olması ilginizi çekecektir. Böylece yazarların da daha çarpıcı ve farklı görünen yazılı eserleri olacaktır.

Bu konuda, sitede yapılan detaylı teknik anlatımlardan bir kaç örnek vereyim:

Windows XP ve Vista için font nasıl yüklenir

Windows 7 için tek adımda font nasıl yüklenir


Bu kadarla bitti sanmayın: Çizgi film yapımcıları için bile paylaşım var: Çizgi film fontları

Uzun lafın kısası bu site herkese lazım arkadaşlar. Hazırlayanları tebrik ederim.

Bu faydalı sitenin adresi: Yazitipleri.net