Kanada, Türkiye, Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki dil okullarına, üniversitelere (master, lisans, doktora) ve diploma programlarına öğrenci gönderen Real Eğitim Danışmanlığı, dünyanın en büyük kolejleri, üniversiteleri ve dil okullarıyla birlikte çalışmaktadır.

Real Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, birlikte çalıştığı ve temsil ettiği tüm kurumları titizlikle seçer. Birlikte çalıştığı Yurtdışında Yaz Okulları, yetki sahibi kurumlar tarafından akredite olmuştur ve bunun yanında yılların deneyimine ve bilgisine sahip olmasına özellikle dikkat eder.


Real Eğitim Danışmanlığı, verdiği danışmanlık hizmetinin kalitesiyle de diğer firmalardan ayrılmaktadır. Her öğrenci akademik başarısı, kariyer hedefleri ve ekonomik durumu göz önünde bulundurularak özel olarak değerlendirilir ve kendisi için en uygun dil programına başvurusu Real Eğitim tarafından yapılır, kabul mektubu kolaylıkla alınır, vize için başvurusu yapılır, gidecek ülkeye ait vize alındıktan hemen sonra tercihlerine en uygun uçak bileti ve konaklaması titizlikle ayarlanır ve öğrenciye gideceği şehir, program ve okulla ilgili oryantasyon yapıldıktan sonra uğurlanır ve gideceği şehirde bulunan temsilcilerimizle karşılanır ve eğitim süresince destek verilir. Bu sebeplerden ötürü Real Eğitim, Avustralya Yaz Okulu sektöründe Türkiye Cumhuriyeti'ndeki öncü firmalardan birisidir.