Evde Hemoroid Tedavisi

Hemoroid ya da halk arasındaki adı ile basur çok sıkça görülen ve anüsteki kasların şişmesi ile oluşan bir durumdur. Ancak anüste meydana gelen her şişme veya kanama hemoroid olduğunuz anlamına gelmez. Bir insanın yaşamı boyunca hemoroide yakalanma ihtimali %75 kadar yüksek bir orandır.

Hemoroidi tetikleyen en büyük sebeplerden biri kabızlık ve yük kaldırma sırasındaki aşırı ıkınmalardır. Hemoroid tedavisi için fitil ve kremler mevcut olmakla birlikte evde hemoroid tedavisi için soğuk buz ile kompres yapılabilir ya da kaynatılmış suda 5-10 dk. oturularak acısı hafifletilebilmektedir.

hemoroid tedavisi evde yapılan tüm bu işlemlerin dışında aynı zamanda bitkisel ürünlerle de desteklenebilmektedir. Bağırsakları rahatlatan kola otu kuşburnu ve zerdeçal çayları gibi bitkisel destekleyicilerde evde basur acılarından kurtulmanıza ve daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır.

hemoroid evde tedavisi de mümkün olan ancak tüm aldığınız tedbirlere rağmen anal bölgenizdeki kaşıntı kızarıklık ve acı ile kanama hissinden kurutulamıyorsanız hemoroidin artarak çok ciddi boyutlara ulaşmaması için uzman hekimlerden tıbbi destek almanız gerekmektedir.

Piyasadaki ilaçların basur karşısında yeterince etkili olmaması sebebiyle yapabileceğimiz şeyler kuşburnu zerdeçal gibi otların çaylarını içmek ve dışkıyı yumuşatıp bağırsakları rahatlatan lifli gıdaların tüketimini arttırmak ve soğuk ya da sıcak kompres yaparak acıyı azaltmak gibi önlemler olabilir. Basur için evde tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız bu konuda çok değişik tedavilerin mevcut olduğu hemoroidtedavisievde.net sitesini ziyaret ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

hemoroidtedavisievde.net