Tier Link Oluşturma – Sağlam Bir Sistem

Başlıktan da anlaşılacağı gibi çoğu insan Tier link oluşturmayı veya onun nasıl çalıştığını fazla bilmiyor ancak en iyi link oluşturma metodu budur. Bu yazıda, Tier link oluşturma stratejisinin nasıl çalıştığı anlatılacaktır.

Tier link oluşturmanın ardında yer alan fikir Page Rank akışını bir aşamadan diğer aşamaya geçirmek veya sahip olduğunuz aşamaların ne kadarının ana websitesi ile bağlantı olduğunu belirlemektir. Link tekerlekleri benzer yöntemi kullanırlar ancak Page Rank akışını birbirleri arasında gerçekleştirirler ve saha sonra ana siteye doğrudan yönlendirilirler.


Tier link sisteminin temel mimarisi şu şekildedir:

lk önce Tier 1 kısmından başlayacaksınız. WordPress gibi siteler kaliteleri yerlerdir çünkü istediğiniz konuda kaliteli içeriğe sahip sayfa veya blog oluşturabiliyorsunuz ve bunu ana sitenize yönlendirebiliyorsunuz. Tier 1 kısmında yer alan her sitenin birbirini takip etmesi önemlidir. Böylece Page Rank akışı diğer Tier kısımlarından ana sitenize doğru yönelecektir. Oluşturduğunuz sayfalar veya bloglar Page Rank N/A olarak gözükecektir ancak bu normal bir şey, kısa süre sonra ise değişecektir.
Tier 2 kısmı sitelerin kalitesi açısından düşük kalitedeki yerleri içerecektir. Wiki siteleri, blog yorumları, yer imleri v makale siteleri buna en ideal örneklerdir fakat buradaki fikir bu tip sitelerden olabildiğince çok link alabilmek ve bunları Tier 1 sitelerine yönlendirmektir. Böylece Tier 1 kısmında yer alan sayfalarınızın otoritesini sağlamlaştırmış olursunuz ve bu otorite niteliğini ana sitenize geçirme imkanına sahip olursunuz. SEO yararı açısından burada oluşturduğunuz linkler birbirini takip etmelidir.
Tier 3 kısmındaki fikir ise Tier 2 linkleri için olabildiğince fazla link oluşturmak ve önce Tier 1, ardından ana siteye yönlenen bu linkleri güçlendirmektir. Burada oluşturacağınız link türleri forum profilleri, sosyal imlemeler veya blog yorumlardır. Blog yorumları bu kısımda oldukça iyidir, takip imkanı sunan yüksek Page Rank değerine sahip bloglar bulabilir, çok fazla derinlere inmeden onları kullanabilirsiniz. Auto Approve özelliği olan blog listelerinden satın alıp bu konuda zaman kazanabilirsiniz. Eğer Tier 3 konusunda fazla uğraşmak istemiyorsanız bu konuda size yardımcı olabilecek sitelerden paketler satın alabilirsiniz.
Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli durum kopya içerik kullanılmaması, Google Tier 1 ve Tier 2 kademelerinden sayfaları indeksleme yapma ihtiyacı duyar. Eğer kullanacağınız içerik Google tarafından indekslenmezse bu durum aşamalar arasındaki akışı bozacaktır.
Her şeyi yerine getirdiğiniz zaman Page Rank değeriniz Tier 3 aşamasından Tier 1′e, buradan da ana sitenize doğru akış halinde olacak ve ana sitenizin otoritesini arttıracaktır.
Tier link oluşturmanın temel şekli böyledir. Bu sistemi geliştirmek ve gücünü arttırmak için çeşitli yollar bulunmaktadır, sizi kısıtlayan tek şey hayal gücünüz olacaktır.

Alıntı: https://noteprex.com/tier-link-olust...am-bir-sistem/