Mobilsite.tc, Veron Bilişim A.Ş. 'nin mobil bilgilendirme sitesidir.


Veron Bilişim, 2002 yılından bugüne, internet sektörünün bir çok alanında faaliyet göstermektedir.


MOBİL SİTE TASARIM


Mobil cihazlara özel tasarlanmış, mobil cihazlarda rahatlıkla ve hızlı açılabilen, tüm içeriğin kolay okunabildiği web sitelerine mobil web sitesi denir.


Mobil web siteleri, 320 px gibi düşük ölçülere göre tasarlanır. Böylece akıllı telefon ekranlarına tam oturan bir genişliğe sahip olarak içeriğin sunumunda kayıplar yaşanmaz.


Mobil web siteler bir alt domain altında yayınlanır. Ziyaretçilerin mobil bir cihazla ziyaret ettiği anlaşılırsa, normal siteden bu sub domaine (mobil versiyona) aktarılır.


Örneğin : www.facebook.com web adresi iken https://m.facebook.com mobil web site adresidir ve mobil cihazdan giriş yapıldığından otomatik buraya yönlendirilir.


RESPONSİVE WEB TASARIM


Reponsive tasarımlar genelde, 2 ekranlı (desktop ve mobil ) veya 3 ekranlı (desktop, mobil ve tablet) olacak şekilde tasarlanır.


Bir web site tasarlattığınız zaman, bu site mobil cihazlarda sorunsuzca açılsa bile, bilgisayar ekranımızda gördüğümüz şekilde açılır.


Çoğu zaman ziyaretçi, bulmak istediği bilgilere ulaşamadan memnuniyetsiz şekilde siteyi terk eder. Bu durum, firma imajına da büyük ölçüde zarar vermekte.


Bu sorunu ziyaretçilerine yaşatmak istemeyen firmalar, mobil site ya da responsive web siteleri yaptırarak mobil kullanıcılarına farklı bir arayüz sağlayarak büyük kolaylık sunmakta.


Responsive web siteleri, standart mobil sitelere göre arama motoru dostu sitelerdir ve bulunabilirlik çok daha kolaydır. Responsive web sitesi yaptıranlar, rakiplerinin 1 adım önüne geçer ve daha fazla müşteri kazanırlar.


Daha çok bilgi ve fazlası için : www.mobilsite.tc