Google Bomb

Google Bomb
cezası Google Webmasterların yaptığı bilinçsiz seo çalışmalarına verdiği cezalardan bir tanesidir. Bu cezayı alan siteler google serp sıralamalarında üst sıralarda bulunurken aniden aşağılara düşmektedir. Google Bomb cezasından kurtulmak Sanbox çıkmak kadar sıkıntılı değildir ama Google Bomb cezası alan bir siteye müdahele edilmedikten sonra kısa bir süre sonra Sanbox yani filtreye ihtimali yüksektir. Bomb cezası almanızın en önemli sebebi aşırı derece aniden fazla backlink almanız veya içeriklerinizin içinde hedeflediğiniz anahtar kelimenizin aşırı derecede spama düşürecek şekilde fazla geçmesinden kaynaklanmaktadır.


Bomb Cezasından Nasıl Kurtulurum?

Bunun için yapmanız gereken birinci adım sitenizden kalitesi düşük link çıkışlarını silmeniz gereklidir.Bomb cezası aldığınız anahtar kelimenizin için hem site içinde yaptığınız backlinkleri özelliklede başka sitelerden aldığınız backlinkleri minimum derece kaldırın.Bu süre boyunca olabildiğince kaliteli ve özgün içeriklerin girin ve günde 1 defa içerik yazıyorsanız bu sayıyı 2'ye çıkarın.Sitenizin yeni halini Google'a hızlı bir şekilde fark ettirmek için,bolca ziyaretçi çekmeye çalışın.Bunun için sosyal medya siteleri reklam vermek,hiti yüksek olan sitelere yine reklam vermek alternatif yollar olabilir…
Diğer Google Cezaları

Sıra Cezası: Bu ceza ile anahtar kelimenizde ilk 5'te yer alan siteniz birden 6.sırada listelenmeye başlar.Bu filtrenin sebebi diğerleri gibi belirli bir anahtar kelimeye ağırlık vermektedir.Ancak 6. sıra cezası en basit Google cezası olduğu için telefisi oldukça kolaydır.
-900+ Cezası: Bu cezayı alan bir site Anahtar kelimesi en üst sıralarda yer alırken birden bire 11. hatta 20. sayfalarda kadar gerileye bilmektedir.Bu cezayı yemenin en kötü sebebi Google bu cezayı şundan yedin,sitende şu şu vardı diye bir uyarı vermiyor.Bu cezanın önemli bir yanıda bu cezayı aldığınız zaman google size bir Sandbox için bir ihtarname çekmiş anlamanı gelmektedir ki buda genellikle çok fazla google uygulaması yapılan sitelerde görülmektedir.Bu cezayı alan bir sitenin google index sayısından bir azalma görülmesi doğaldır ama tamamen kesinlikle silinmez.Sitede düzgün bir googleçalışması yapıldığından site tekrar eski haline gelmektedir ve istikrarlı,düzenli çalışmalara devam etmeniz gerekiyor..Bir süre sonra sitenize gelen ziyaretçi sayısı artıkça bunla paralel olarak backlink almaya başlıya bilir ve daha iyi yerlere getire bilirsiniz sitenizi sadece sabır ve istikrar çok önemlidir.

Kopya İçerik Cezası: En sık karşılaşılan kopya içerik cezası Googole mühendislerinin ilk çıkardığı cezalardan biridir.Bir site kurulumundan itibaren özgün yazılar yerine başka sitelerden kopya yapıştır mantığı ile içerik alarak yayın yapıyorsa ancak çok kısa bir süreliğine black hat google taktikleriyle üst sıralarda bulunsada kısa süre içinde google gözüyle görülmiycek kadar uzaklara taşımaktadır.Kopya içeriğe sahip siteler Trustrank değerine sahip olmayacakları için hiç bir zaman Google yükselmez ve sitenizi ne duyan olur ne bilen olur.Yine bazı arkadaşlarda bellik bir süre sonra sitelerine kopya içerik koymakta hatasına kapılmaktadırlar.Cloaking: Bu ceza diğer cezalara göre biraz daha farklı bir cezadır.Tamamen içerik girmeyen ,google aradığınız kelimeyle ilgili yeterli içeriği olmayıpta sürekli yapılan Google Optimizasyonları sonucu Google üst sıralarda bulunan siteleri bulmak ve cezalandırmaktır.Böyle siteler hedefi ziyaretçiye değil de arama motorlarına iyi görünmek tir.Google istediği kendisi için değil kullanıcılar için bir site yapılmasıdır sırf kendisini etkiycek bir site farkettiği zaman cloaking cezası ile cezalandırmaktadır.Bunun çözümü tabiki hedeflediğiniz anahtar kelimede siz o kelimeyi yazarken ne bulmak istiyorsanız sitenize entegre etmekten geçiyor. Eğer böyle bir site farkettiyseniz Google https://www.google.com/webmasters/to...rt?hl=tr&pli=1 adresten şikayet edebiliyorsunuz..

Alıntı: Google Bomb,Google Bomb Nedir,Google Ceza ve Nedenleri

WebmasterLord