Merinos Halı

Merinos halı tarihi oldukça geçmişe dayanmaktadır. Kaynaklara baktığımızda yünlü sanayi dokuma fabrikası olarak 1938'de Bursa'da kurulmuştur. Türkiye'nin ilk sanayileşme atılımlarından biridir. Hem Bursa hem de Türkiye için oldukça önemli olan merinos halı fabrikası ismini de ******* tarafından almıştır. Devlete ait olarak yıllarca hizmet veren ve büyüyen sanayinin ağır taşlarından olan merinos 2004 yılında kapatılmıştır. Ve aynı yıl Başbakanlık özelleştirme idaresi başkanlığınca özelleştirilmiştir.

Merinos halı alanında ismi en çok duyulan ve ne çok tercih edilen modeller arasındadır. Halı kültürü ülkemizde oldukça yaygındır. Gerek eski kültürü yansıtan gerekse modern çizgilerle bezenmiş birbirinden güzel halı modelleri evleri süslemektedir. Halı sektörünün öncüsü olan Merinos halı ile aradığınızı bulmak her zaman mümkün.

Merinos halı birbirinden güzel renk ve desen seçenekleri ve kalitesi ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Modern yaşamın içindeki modern çizgileri ile mobilyalarınıza en uygun desenleri merinos halıda bulabilirsiniz. Kaliteden ödün vermeden yıllardır hizmet veren merinos halı ile uygun fiyata aradığınız halıyı bulacaksınız.

nevarsaver.com