Dizinlere Kayıt

Kaydolmayın arkadaşlar, o da eskiden kaldı. Hatırlıyorum zamanında dizinler toplar günlerce tek tek eklerdik siteleri. Faydasını da görürdük yalan değil ama bu faydasını gördüğümüz zamanlarda sitemizin anahtar kelimesini Google'da aratıp defalarca kendi sitemize girdiğimizde o anahtar kelimede yükseliyorduk, günde 50 kere girsek, 10 kişiye girdirsek, 100 kişide kendi girse 1 hafta sonra birinciydik. O zamanlarda kaldı yani bu dizinlerin faydası, he bide dedik ya Google hepimizden akıllı, e bu dizinlerde her türlü site var, binlerce hatta on binlerce bazı büyük dizinlerde yüz binlerce sektöründen alakasız siteler var,hatta xyz siteler bile var çoğu dizinlerde. E dmoz ? Bu konuda emin değilim arkadaşlar, google hala dmoz'u önemsiyor mu önemsemiyor mu net bir fikrim yok. Ama dmoz'un kalitesi düştüğü, editörlerinin ilgisizliği, ver parayı al dizin kaydını mantığına dönüştüğünü görüyoruz. Bence dmozla da uğraşmaya gerek yok bu sebepten dolayı. Açıkcası dmoz kaydım hiç olmadı ama sahip olduğum sitelerde fakat dmoz kayıtlı sitelere hep taş çıkartmışımdır.

Uzun lafın kısası, sizlere seo paketlerinde sunulan hizmetler için kötü sebepleri uzun uzun anlatırım, ama hepsi aynı haltın laciverti arkadaşlar. Ben bunlarla yükseldim ! diyenler var eminim, ama google'ın algoritması değişti, uzun zaman oldu değişeli, yükselen arkadaşlar da uzun zaman önce yükselenler. Sırf bu yüzden hala satılıyor bu paketler zaten, eskiden faydalıydı, hala işe yarar gözüyle görülüyor. Google bu kadar zeki değildi, birden zekileşti kerata. Aldığınız kalitesiz backlinkler bile size hit getirebilir, doğrudur. Ama backlink=seo değildir, seo denilen şey arama motoru optimizasyonudur, backlink size dış seoda DOĞRU KULLANILDIĞINDA %100 katkıda bulunuyor ama benim gibi backlink almadan sırf iç seo optimizasyonu ile bile google da yükselebilirsiniz. Makalelerimin çoğu 1 ci sayfa ilk 5 sırada.

Kaynak