TTNET, internete giriş paketlerinin hızını 8 Mbps’ye kadardan 16 Mbps'ye kadara yükselterek, Türkiye’nin internet hızını ikiye katladı.

Türkiye’de internetin lideri olarak, pazarı büyütme konusunda projeler geliştirdiklerini belirten TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya, ”Yeni dijital servislerimiz ve girişimcilik uygulamalarımızla dijital ekosistemin büyümesine destek olurken, Türkiye’nin hızına hız katmaya devam ediyoruz. Genişbant internet giriş hızını “8 Mbps’ye kadardan” “16 Mbps’ye kadar” varan hıza yükselterek, Türkiye’nin internetle tanışma hızını 2’ye katlıyoruz. 2013’te, Türkiye’nin genişbant internet pazarını rekorlarla büyüttük. Son beş yılın en yüksek satış rakamı ve net abone kazanımıyla, daha fazla abonemizi yüksek hızlar ile tanıştırdık ve genişbant internet pazarındaki büyümenin lokomotifi olduk. Fiber internet abone sayımızı üçe katlayarak bir rekora imza attık. Bu yıl da fiber internet pazarını büyüterek, liderliğimizi güçlü bir şekilde sürdürüyoruz“ dedi.
Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET, her geçen gün daha fazla hız ve kapasiteyi tüm yurt çapında müşterileriyle buluşturmaya ve internet pazarının büyümesine öncülük etmeye devam ediyor. TTNET, Nisan ayında başlattığı çalışmaların ardından, genişbant bağlantı hizmetinin başlangıç hızını ikiye katlayarak 8 Mbps’ye kadardan 16 Mbps’ye kadara yükseltti. Fiber bağlantıda ise başlangıç hızı 24 Mbps oldu.

Haber7