Oda Oyunları ile Kaçış Oyunlarının Bize Öğrettikleri
Site Adı: oda-oyunlari.com


Çok çeşidi olan oda oyunlarını belli başlı kalıplar içinde değerlendirebilir. Bunlardan belkide en popüler olanı Kaçış Oyunları olarak nitelendirdiğimiz odadan kaçış veya odadan çıkış oyunlarıdır. Odadan kaçış oyunlarının temeli odadaki gizli nesneleri bulmak, bulduğunuz bu gizli nesneler ile bulmacaları çözmek ve en nihayetinde özgürlüğünüze kavuşturacak kapıyı aralamak şeklinde özetlenebilir. Bu işlemlerin bir mantık silsilesi içerisinde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bir yerde atacağınız yanlış adım sizin odada kitli kalmanıza vesile olabilir.
Oda Oyunu oynayan ve oyun mantığını kavrayan kişilerin gerçek hayatta da başarılı oldukları gözlemlenmektedir. Zira zeka ile mantığı harmanlayarak içinden çıkılmaz durumlardan bile kolayca sıyrılabilmek üzere sabrı bize öğretir. Sabrın mücadelenin anahtarı olduğunu bize anlatır. Çocukların zamanlarını öldürmek yerine bu tür oyunlar ile kendilerini geliştirmelerine mutlaka fırsat vermeliyiz.
Çocukların zeka gelişimine büyük etkisi olan ve aynı zamanda sabrı öğreten bu oyunların internet ortamında çoğalması önemlidir. Buradan hareketle Oda Oyunları ismi ile oluşturduğumuz projemiz ile biraz önce andığımız tüm içeriği bir sitede toplama gayretindeyiz. Bu konuda sizinde desteğinizi bekliyoruz.