Kendinize En Uygun Linux Dağıtımını Bulun

Linux ile henüz tanışmamış olanlar, bu da nedir, hakkında bilgim yok, bilgisayarıma hangi linux dağıtımı uyar, bir denemek isterim ama ne yapacağımı bilmiyorum diyenler bu makale sizler için faydalı olacaktır. Ticari işletim sistemlerinin saçmalıklarından, bize hakkında çile başlığı açtıran sistemlerden kurtulun derim.

Çoğunlukla bilgisayar sahibi kişi, bilgisayarına ve kendi ihtiyaçlarına en uygun işletim sisteminin hangisi olduğunu bilememektedir. Birçoğumuz Linux'ten bihaber yaşıyoruz, Linux dağıtımlarını zaten bilmiyoruz. Bu konu epey yardımcı olacaktır bu durumdaki bilgisayar kullanıcılarına.

Linux veya diğer işletim sistemlerinin versiyon, dağıtım tercihi yapılırken, kimi en hızlı, kimi en kararlı, kimi en çok yaygın, popüler olan dağıtımları ilk plana almaktadır. Her tercihin mutlaka bir haklılık payı vardır. Çünkü deneyimlerle sabit olan bir fikrin sebebidir o tercih. Bilgisayarımız ve kendi ihtiyacımız için en uygun dağıtımı bulur, bulmak isteriz.

Sitelerde şöyle bir gezinirken tesadüfen aşağıdaki linkte bir test buldum. Birkaç sorudan sonra size en uygun Linux dağıtımını yüzde olarak gösteriyor. Birçok yeni kullanıcıya yarar sağlayabilir diye düşünüyorum.

https://www.zegeniestudios.net/ldc/index.php?lang=tk