6 adımda tesisinizin web sitesini daha etkin hale getirin
CloudArena’nın kurucu ortağı Arden Agopyan, turizm tesislerinin web sitelerini hazırlarken dikkat etmeleri gerekenleri ve CloudArena tarafından geliştirilen HotelRunner’ın bu konuda sağladığı avantajları açıkladı.Konaklama sektörü rekabetin en yüksek olduğu sektörlerin başında yer alıyor. Bu yüzden de tüm pazarlama faaliyetlerinde amaç her zaman en etkili yöntemleri kullanarak, potansiyel misafirlere kendinizi en doğru ve hızlı şekilde aktarabilmek. Bu amaçla kullanılabilecek yöntemlerin başında ise web sitesi geliyor. Sunduğu yazılım sistemleri sayesinde otel, acente ve konaklama tesisi yönetiminde ürünler sunan CloudArena’nın kurucu ortağı Arden Agopyan, turizm tesislerinin web sitelerini hazırlarken dikkat etmeleri gerekenleri ve CloudArena tarafından geliştirilen HotelRunner’ın bu konuda sağladığı avantajları açıkladı.

Web sitesi üzerinden potansiyel misafirler ile en doğru şekilde iletişim kurulabilmesi gerektiğini belirten Agopyan, web sitelerindeki metinlerin, satışların başarısını olumlu ya da olumsuz anlamda doğrudan etkileyebilecek kadar önemli olduğunu söyledi. İşte Agopyan’ın otellerin web sitelerinde yer alan metinlerle ilgili önerilerinden satır başları:

* Hedef kitlenizi tanıyın: Kağıda kaleme (veya klavyeye) sarılmadan önce web sitenizdeki metinlerin kimler tarafından okunacağını biliyor olmanız gerekiyor. Hedef kitlenizi tanıyor ve tesisiniz içerisinde onların beklentilerini karşılayacak imkanları mutlaka sağlıyorsunuzdur. Aynı şekilde web sitenizdeki metinlerin de hedef kitlenizi tatmin edecek bilgiler içeriyor olması önemli bir nokta. Web sitenizin metinlerinde hedef kitlenizin konaklama ihtiyaçları ile ilgili önemsedikleri detaylara öncelikli olarak yer vermeyi unutmayın.

* Arama motorları ile dost olun: Eğer misafirleriniz arama motorlarında sitenizi bulmakta zorlanıyorsa, bir web sitesine sahip olmak da anlamını yitirmeye başlar. HotelRunner’ın önemli özelliklerinden biri de doğal bir şekilde arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda avantajlar sunuyor olması, dolayısıyla HotelRunner kullanıyorsanız bu konuda daha iyi bir pozisyondasınız demektir. Fakat bununla beraber sizin de web sitenizin metinleri ve yazıları arasında potansiyel misafirlerinizin aramalarda kullanabilecekleri kelimelere yer veriyor olmanız gerekli. Eğer siteniz çok dilli bir yapıya sahipse, bunun tüm diller için geçerli olduğunu da unutmayın.

* Profesyonel içerikler: Tesisinizin fotoğraf ve videoları nasıl bu işin uzmanı olan profesyoneller tarafından sağlanıyorsa, en önemli pazarlama materyallerinizden biri olan web sitenizin metinleri için de bir profesyonelden yardım almak veya ekibiniz içerisinde bu işi en iyi yapan kişiyi görevlendirmek iyi bir fikir olabilir.

* Satacak sözcükler kullanın: Bir metnin güzel veya edebi olması, o metnin müşteriyi oda rezervasyonu yapmaya yönlendirmesine yeterli olmayabilir. İnsanlara sadece uyuyacakları bir yer satmadığınızı, onlara ömürleri boyunca hatırlamak isteyecekleri bir deneyim sunduğunuzu unutmayın. Tesisinizin özelliklerine ve hedef kitlenizin yapısına göre satış sağlayacak sözcüklerin hangilerini olabileceğini değerlendirin ve mümkün olduğu oranda bu sözcükleri kullanmaya çalışın.

* Tesisin sadece içinden değil, dışından da bahsedin: Eğer tesisinizin yakınlarında misafirlerinizin ilgisini çekebilecek bölgeler varsa onlardan da web sitenizde bahsedebilirsiniz. Eğer böyle bir imkan yoksa veya tercih etmiyorsanız, o zaman tesisin konumu ve ulaşım kolaylığına dair bilgilere yer vermenizde fayda olabilir.

* Özgün ve yenilenen içerikler: Arama motorları da aynı insanlar gibi özgün içerikleri daha çok severler. Başka sitelerden kopyalayarak yapıştırılmış içerikler yerine kendi özgün içeriklerinizi kullanmaya özen gösterin. Ayrıca arama motorlarının içeriği uzun süre değişmeyen siteleri de pek sevmediklerini hesaba katmayı unutmayın. Bu yüzden mümkünse sitenizin içeriğini sürekli zenginleştirin, değilse belli dönemlerde içeriği yeniden yazarak değiştirin.

Web sitenizi etkili bir pazarlama aracı olarak kullanabilmek istiyorsanız, bu ipuçlarına dikkat ederek sitenizden daha yüksek verim elde edebilirsiniz.

Alıntı: https://www.turizmguncel.com/haber/6-...in-h16301.html


Kaynak