Merhaba Arkadaşlar. Sizlere bugün alexada yükselmenin 10 farklı yollarını göstereceğim. Kopyala Yapıştır yapmıyorum arkadaşlar eksikler olabilir hemen başlayalım isterseniz.

1) Konularınızı ( Paylaşımlarınızı ) Sürekli Güncel Tutun Günde En Az 3 – 5 Paylaşım Yapın.
2) Paylaşımlarınız ne kadar Özgün olursa o kadar İyidir faydasını fark ediceksinizdir.
3) Webmaster yada diğer forumlarda görülen alexa yıldız verme diğer dayanışmalara katılın.
4) Kaliteli site dizinlerine sitenizi ekleyin.
5) Facebook , Twitter , Google Plus gibi sosyal ağ sayfaları açın ve rss yada diğer yollarla konularınızı orada sergileyin.
5) Site tanıtımından vazgeçmeyin ( Ama unutmayın fazlası zarar )
6) Sayfalarınızı yenileme kodu kullanın ( Google’da araştırırsanız bulabilirsiniz. bulamazsanız yorum atın biz size döneriz. )
7) Alexa taktiklerine göz atın faydalı olanları uygulayın.
8) Tarayıcınıza Alexa Toolbar yükleyin ve tarayıcınızın açılış sayfasını sitenizin adresi yapın (ÖRN: WL | Google Webmaster Forumu ) gibi.
9) Sitenizde alexa ile ilgili paylaşımlar yapın. Emin olun alexa’nın hoşuna gidecektir.
10) 1 – 2 Ay bekleyin sonuca varacaktırsınız.

Alexa Tekniklerimizi de 10 Maddede bitirdik.
Önemli Bir NOT eklemek istiyorum; Sabırlı Olun … Kesinlikle vazgeçmeyin birisi bu işi 2ayda birisi 5 ayda başarır. Benim Sitem çok kötü hiç index almıyor pagerank 0 ve benzeri şeyleri kendinize söyleyerek işinizden vazgeçmeyin. Bu size sadece zaman kaybı kazandırır. Tıpkı hayatımızda olduğu gibi sitelerinizde azimle bir yerlere gelir.
BAŞARILAR. Faydalı bulduysanız +1 yorumu esirgemeyin. İyi günler İyi Çalışmalar.

Kaynak: Alexada Yükselmenin 10 Ayrı Yolu